A tým - zápas

O výhře v obci Uhy nad Velvary rozhodl Šašinka

17. 2. 2024
Čtrnáct dní před vypuknutím jarní mistrovské části F:NL odehrál A tým FC Silon Táborsko první zimní přípravné utkání na přírodní trávě na Kladensku. Přechod z UMT na běžný pažit byl zejména v prvním poločase největší překážkou – šlo hlavně o velký nezvyk.

Hrálo se na hřišti středočeského Sokola Uhy. Táborsko nakonec porazilo soupeře – lídra ČFL, sk. B FC Slovan Velvary – 1:0. Autorem vítězného gólu se stal Šašinka v 71. minutě. Po centru do vápna z pravé strany se útočník dostal k míči a úspěšnou střelou mezi malým vápnem a penaltou rozhodl výsledkový osud utkání. Kromě této proměněné příležitosti mělo Táborsko i další šance, se kterými dobře nenaložilo. Velvary se ukázaly jako zdatný soupeř, kterému v prvním dějství chytil brankář Pastornický velkou příležitost ke skórování.

Přípravné utkání č. 8 splnilo účel. Táborsko už vyhlíží tzv. generálku, k níž dojde v neděli 25. února v 11.00 hodin v Praze proti Spartě B. O místu utkání se jedná: buď Strahov, nebo Žižkov.

TJ Slovan Velvary – FC SILON Táborsko 0:1 (0:0)
Branka: 71. Šašinka

FC SILON Táborsko: Pastornický (60. Kerl) – Šplíchal, Novák, Koné (75. Sunzu), Plachý – Skopec, Kateřiňák – Kalousek (60. Kopáček), Sojka (60. Šašinka), Zeman – Svatek.