ChNL 2025/2026, 11. kolo
29. 9. 2025, 17:00 hod.
U Litavky

Fotbal Příbram

FC SILON Táborsko

0:3

(0:2)
Branky: 2. Matějka, 12. Matějka, 53. Matějka. ŽK: 63. Matějka (TAB). Rozhodčí: Orel - Cichra, Ježek. Diváci: 580
Fotbal Příbram: Melichar – Svoboda, Faye (46. Nghabo), Ejedegba, Jakub Urbanec – Švestka, Kissiedou (82. Kop) – Antwi (66. Hašek), Málek, Vott (46. Vrána) – Řezníček (66. Šmiga).
FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý (87. Polyák), Havel, P. Novák, Heppner – Bláha, Hora – Barac (80. Varačka), Kateřiňák, Buryán (67. Djordjić) – Matějka (80. Yahaya).

Na stadionu Na Litavce se čekal vyrovnaný souboj dvou celků s formou. Hosté však začali ve velkém tempu a hned ve 2. minutě udeřili: Kateřiňák našel přesným centrem od lajny v pokutovém území Matějku, který hlavou otevřel skóre. Radost táborského kotle, včetně tří tradičních trumpetistů, byla ohromná.

Jihočeši se nespokojili s minimálním náskokem a už ve 12. minutě přišla další rána. Hora poslal míč od rohového praporku na přední tyč a Matějka se prosadil podruhé, tentokrát po zemi v náběhu jen nastavil nohu – 0:2. Domácí se snažili reagovat a deset minut před přestávkou byl blízko snížení Antwi, jeho volej ale minul levou tyč. Táborsko bylo blízko dalšímu úspěchu těsně před hvizdem, kdy Buryán na dlouhou nohu jen těsně nedosáhl na přistrčený míč od Barace. Poločas tak skončil dvougólovým vedením Táborska.

Krátce po změně stran přišel rozhodující okamžik. Zdálo se, že se Příbram zvedá, ale v 53. minutě Matějka perfektně zpracoval vysoký balon v šestnáctce, otočil se kolem obránce, kterého přelstil, a přízemní střelou k přední tyči završil svůj hattrick - 0:3. V zápase bylo v tu chvíli jasno, kdo bodově uspěje. Příbram mohla zápas zdramatizovat po hodině hry, kdy hlavička zkušeného Řezníčka orazítkovala tyčku či spojnici, ale více už domácí nepředvedli.

V závěru si ještě šance vypracovali hosté, Yahaya se mohl prosadit hned dvakrát, ale skóre zůstalo 0:3. Brankář FCT Pastornický vychytal čtvrtou nulu v sezoně. Táborsko tak potvrdilo skvělou formu v Chance Národní Lize a dál se drží v popředí tabulky. Další výzva čeká svěřence trenéra Radka Kronďáka v sobotu 4. října od 15.00 hodin, kdy na Kvapilku dorazí Viktoria Žižkov.


aktuální zápas

A-TÝM

příp. | 28.1.2026
SK Dynamo České Budějovice
FC SILON Táborsko
11:00

B-TÝM

příp. | 31.1.2026
TJ Jiskra Třeboň
FC Táborsko B
10:30

AKTUÁLNĚ NA WEBU

A-tým

Povedená mise v Rakousku: Táborsko se v arktickém Welsu zahřálo jasnou výhrou

23. 1. 2026
Mládež

Zimní příprava odstartovala, dorostenci Táborska mají za sebou první test proti Vysočině

20. 1. 2026
A-tým

Tomáš Polyák: Výhra nad Kladnem se počítá, i když výkon nebyl ideální

19. 1. 2026
A-tým

Vítězství v přípravě: Táborsko si poradilo s Kladnem a míří do Rakouska

17. 1. 2026