FC Vysočina Jihlava

FC SILON Táborsko

3:0

(2:0)
BRANKY: 28' FILA, 42' FILA, 49' FILA - BEZ BRANEK. ŽK: 45+1' MIROSLAV TUREČEK - 47' BLÁHA, 50' SKOPEC, 62' NOVÁK, 63' MACH, 66' KATEŘIŇÁK. ROZHODČÍ: KREJSA – VÁŇA, VODRÁŽKA. DIVÁCI: 700
FC Vysočina Jihlava: SOUKUP – T. SVOBODA, TONBUL, VEDRAL, FARKA (88. CHYTRÝ) – A. PEŠEK, LACKO – FILA (88. OGIOMADE), TUREČEK (75. KŘEHLÍK), SELNAR (75. T. FRANĚK) – ARAUJO-WILSON (64. TALL)
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – P. PLACHÝ, KONÉ, NOVÁK, TUSJAK – BLÁHA (64. FOLTYN), KATEŘIŇÁK – DORDIĆ (81. SYLLA), SKOPEC (52. SOJKA), ZEMAN (52. VARAČKA) – ŠAŠINKA (52. J. MACH)
Čtyři výhry a dost. Fotbalisté Silonu Táborsko poprvé v sezoně prohráli, když v zápase 5. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nestačili na Vysočinu Jihlava, které podlehli 0:3. Hvězdou zápasu se stal domácí útočník Lukáš Fila, který zaznamenal hattrick.

Fotbalisté Táborska vstoupili do zápasu jako vedoucí tým druhé ligy a v úvodu zápasu byli aktivnějším týmem. První zajímavá akce se rodila ve 20. minutě, jenže nejlepší střelec týmu Bojan Dordič si při samostatném úniku moc předkopl a vybíhající domácí gólman mu balon včas odebral.

O tři minuty později měli obrovskou šanci také domácí. Do zakončení se dostal Fila, skvěle ho ale vychytal gólman Pastornický. Další šance Vysočiny přišla ve 26. minutě, gólman Jihočechů zasáhl výborně i při střele Turečky.

Domácí svůj velký tlak přetavili v první gól zápasu ve 28. minutě. První těžku střelu Pastornický vyrazil, na dorážku Lukaše Fily byl ale již krátký - 1:0. Domácí byli aktivnější i ve zbytku první půle a před odchodem do kabin přidali druhý gól. Hlavou se prosadil opět Lukáš Fila.

Jakékoliv poločasové plány Jhočechů na zvrat v zápase vzaly za své hned ve 49.minutě. Lacko ideální uličkou vyzval k dokonání hattricku Lukáše Filu a ten povedeným obloučkem přehodil brankáře Pastornického.

Deset minut před koncem mohl z pokutového kopu alespoň snížit Dordić. Jenže svou střelu z penaltového puntíku poslal přesně do míst, kam skočil gólman Soukup. Ten jeho pokus vyrazil a Jihlava se tak mohla radovat ze zasloužené výhry 3:0.