2. 9. 2023, 17:00 hod.
Kvapilova

1.SK Prostějov

0:0

BEZ BRANEK. ŽK: BEZ KARET - LÁTAL, SCHAFFARTZIK. ROZHODČÍ: HOCEK - ČERNOEVIČ, NOVÁK. DIVÁCI: 927
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – TUSJAK, KONÉ, FOLTYN, PLACHÝ – BLÁHA, SOJKA (57. MACH), DORDIĆ (79. JAVOREK), KATEŘIŇÁK (C), VARAČKA (57. ZEMAN) – ŠAŠINKA (57. MATOUŠEK).
1.SK Prostějov: VEJMOLA – GÁBRIŠ, SPÁČIL, ELBEL, LÁTAL (62. BARTOŠ) – JAROŇ (70. CIENCIALA), SLAMĚNA (79. SCHAFFARTZIK), HABUSTA (C), BARTOLOMEU, KOUDELKA (70. MOUČKA) – MALEC.

Reprezentační pauzu bude A tým F Silon Táborsko „trávit“ v tabulce v první trojce se 17 body, a to jen vinou skóre. Mohlo být ještě lépe, ale sobotní domácí zápas F:NL s Prostějovem nepřinesl gól, duel skončil 0:0. Táborsko před utkáním vědělo, že v případě výhry se osamostatní na prvním místě tabulky. A právě tento fakt jako by hráčům svazoval nohy.

Mužstvu nelze upřít snaha, ale ve hře chyběly lehkost a více pohybu. Táborsko útočilo převážně po levé straně po spolupráci Tusjaka s Dordićem, ale žádný útok se v prvním poločasu nepodařilo dostat do výhodné finální podoby. Hosté měli tutovku ve 34. minutě Jaroněm, ale domácí brankář Pastornický vytáhl výborný gólmanský zákrok. Ostatně „Pasta“ už vychytal pátou nulu a vede tuto statistiku F:NL.Po přestávce Táborsko přiložilo více pod kotel. V 57. minutě přišla na hřiště trojice nových hráčů. Šance přišly, ale oněměly. Příležitosti Zemana, Dordiće, Matouška či Koného měly jasný punc gólu, ale modrým nebylo dáno skórovat. Táborsko podruhé doma remizovalo, utkání asi mělo vyhrát alespoň o gól, ale může ho hřát pocit, že se drží na barážových příčkách tabulky.

Ve středu 6. září sehraje FCT pohárový zápas v Zápech u Brandýsa n. L, další mistrovský výjezd na něho čeká v neděli 17. září do Prahy pod žižkovský televizní vysílač.

FC SILON Táborsko - 1. SK Prostějov 0:0 (0:0)FC SILON Táborsko: Pastornický – Tusjak, Koné, Foltyn, Plachý – Bláha, Kateřiňák – Varačka (57. Zeman), Sojka (57. Mach), Dordić (79. Javorek) – Šašinka (57. Matoušek).

1. SK Prostějov: Vejmola – Gábriš, K. Spáčil, Elbel, Látal (62. Bartoš) – P. Jaroň (70. Cienciala), Slaměna (79. Schaffartzik), Habusta, Bartolomeu, Koudelka (70. Moučka) – Malec.

Rozhodčí: Hocek – Černoevič, Novák
ŽK 0:2. 7. Látal, 82. Schaffartzik