STADION: SEIFERTOVA ULICE

FK Viktoria Žižkov

4:1

(1:1)
BRANKY: 8' PROŠEK, 61' SIXTA, 69' KOZOJED, 84' SODOMA - 21' MATOUŠEK. ŽK: KOZOJED, KLUSÁK - SYLLA. ROZHODČÍ: RADINA – RATAJOVÁ, SLAVÍČEK. DIVÁCI: 1021
FK Viktoria Žižkov: ČTVRTEČKA – KOZOJED, MULEME, TREGLER, ŠTROMBACH (63. ROSA), FINĚK (81. HÖNIG), PROŠEK (77. ŘEZÁČ), PETRÁK, SIXTA (63. SODOMA), BATIOJA, KLUSÁK.
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – P. PLACHÝ, FOLTYN, KONÉ, TUSJAK – VARAČKA (66. ZEMAN), BLÁHA (77. SKOPEC), KATEŘIŇÁK, SOJKA (56. J. MACH), DORDIĆ (77. SYLLA) – J. MATOUŠEK I (66. ŠAŠINKA).

Asi se celá fanouškovská táborská obec shodne, že nedělní prohra v 9. kole F:NL na Žižkově 4:1 je zklamání. Fotbalisté Žižkova přivodili Táborsku druhou prohru v sezóně. V „husitském“ souboji měli v celkovém pohledu navrch domácí, kteří druhé dějství vyhráli 3:0. Druhý poločas vše rozhodl, v tom prvním Táborsko promarnilo několik příležitostí.

Táborsko nemělo dobrý vstup do zápasu. V osmé minutě pláchl obraně Táborska Prošek a byť se gólman Pastornický hodně snažil, brance nezabránil. Hosté se naštěstí rychle vzpamatovali, včas zachytili tempo utkání a ještě do přestávky po zásluze vyrovnali, a to díky gólu Matouška, jenž se po přihrávce do vápna rychle zorientoval a poslal míč do sítě. Táborsko mělo kromě gólového okamžiku dostatek dalších šancí, aby do šaten odcházelo s náskokem. Bohužel pro hosty byl výsledek po 45 minutách remízový.

Výkon Táborska ve druhé půli už tak dobrý nebyl. Jako by hosté ztratili vůli utkání dotáhnout do vítězného konce. Větší odhodlání projevili domácí, kteří nastříleli Táborsku tři góly během třiadvaceti minut. Postupně se prosadili Sixta, Kozojed a Sodoma. Za hosty mohl v závěru snížit při hlavičce Šašinka, ale brankář Viktorie byl proti změně skóre.
FC Silon Táborsko se musí z porážky rychle oklepat a dobře se připravit na televizní duel s Příbramí, k němuž dojde v pátek 22. září v 16:30 hodin.

FK Viktoria Žižkov – FC SILON Táborsko 4:1 (1:1)
Branky: 8. Prošek, 61. Sixta, 69. Kozojed, 84. Sodoma – 22. Matoušek

FK Viktoria Žižkov: Čtvrtečka – Kozojed, Muleme, Tregler, Štrombach (63. Rosa), Finěk (81. Hönig), Prošek (77. Řezáč), Petrák (46. Jirásek), Sixta (63. Sodoma), Batioja, Klusák.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Foltyn, Koné, Tusjak – Bláha (77. Skopec), Kateřiňák – Varačka (66. Zeman), Sojka (56. Mach), Dordić (77. Sylla) – Matoušek (66. Šašinka).

Rozhodčí: Radina – Ratajová, Slavíček
ŽK: 59. Kozojed, 81. Klusák – 90+3. Sylla