FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/2024, 13. kolo
MĚSTSKÝ STADION OPAVA

Slezský FC Opava

0:1

(0:0)
BRANKY: BEZ BRANEK - 90+3' MATOUŠEK. ŽK: 61' JANOŠČÍN - BEZ KARET. ROZHODČÍ: CIESLAR – ANTONÍČEK, LÍKAŘ. DIVÁCI: 1843
Slezský FC Opava: A. RICHTER – HÝBL, JANOŠČÍN, HELEBRAND, KADLEC – BLECHA, OMALE – REZEK, MÁLEK, ONDRÁČEK (73. RATAJ) – VANĚČEK.
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – P. PLACHÝ, KONÉ, FOLTYN, TUSJAK – BLÁHA, SKOPEC, KATEŘIŇÁK (90+3. SOJKA), DORDIĆ (90+3. KALOUSEK) – VARAČKA (83. ZEMAN), ŠAŠINKA (77. J. MATOUŠEK I).

Vykradený stadion v Opavě. Slezská mise přinesla tříbodovou radost. Trefil se Matoušek

V duelu dvou nejlepších defenziv Fortuna: Národní ligy předčil FC Silon Táborsko slezskou Opavu. Jihočeši si dojeli 340 kilometrů pro vítězství 1:0. V nastavení druhého poločasu se trefil dorážkou Kateřiňákovy vyražené střely Matoušek, který mohl rozhodnout už dříve, ale zamířil těsně vedle. Táborsko si připsalo třetí výhru venku a aktuálně mu patří barážová příčka tabulky. Posbíralo už 24 bodů. Jihočeský tým nemohl vytvořit lepší pozvánku na nadcházející domácí duel s Vlašimí (28. října).
Slezský celek se roztříštil o skálopevnou husitskou obranu, brankář FC Silon TáborskoPastornický si připsal sedmou vychytanou nulu ve 13 kolech. Hosté utkání sehráli bez inkasované žluté karty. Podle statistiky držení míče bylo Táborsko lepším týmem. Většinu utkání byli o něco nebezpečnější Jihočeši, jejichž největší šance první půle neproměnil Šašinka. Podobně neuspěl na druhé straně Vaněček, a tak se šlo do šaten na bezbrankového stavu.
Po změně stran domácí ve svém výkonu o něco přidali, ale na sebejisté a organizované hosty to bylo málo. Když se zápas skoro přiblížil k výsledku 0:0, vstoupil do hry Matoušek, který v 77. minutě vystřídal Šašinku. V 91. minutě svou první šancí ještě „pohrdl“, ale o chvíli později byl na správném místě a svým druhým gólem v sezoně přivábil tři nádherné body do Tábora.
FC Silon Táborsk přivítá v příštím kole doma geografického rivala z Vlašimi. Hrát se bude na státní svátek 28. října už ve 14.30 hodin.
SFC Opava – FC SILON Táborsko 0:1 (0:0)
Branka: 90+3. Matoušek
SFC Opava: A. Richter – Hýbl, Janoščín, Helebrand, Kadlec – Blecha, Omale – Rezek, Málek, Ondráček (73. Rataj) – Vaněček.
FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Foltyn, Tusjak – Bláha, Skopec – Dordić (90+3. Kalousek), Kateřiňák (90+3. Sojka), Varačka (83. Zeman) – Šašinka (77. Matoušek).
Rozhodčí: Cieslar – Antoníček, Líkař