FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2023/2024, 26. kolo

SK Sigma Olomouc B

FC SILON Táborsko

1:0

(0:0)
Branky: 58. Mikulenka. Rozhodčí: Kotala – Dresler, Bureš. ŽK: 18. Fiala, 85. Israel (oba Olomouc) Diváci: 320
SK Sigma Olomouc B: Koutný – Fabiánek (80. Judas), Cahel, Dohnálek, Slavíček – Hadaš, Israel, Amasi (87. Coufal) – Spáčil – Fiala (90+5. Jaja), Mikulenka (87. Huňa).
FC SILON Táborsko: Pastornický – Varačka, Novák, Sunzu, Tusjak (63. Plachý) - Bláha (79. Šašinka), Kateřiňák – Zeman (63. Osmančík), Sojka (63. Koné), Đorđić – Svatek (69. Mach).

Ve 26. kole F:NL zamířil A tým FC SILON Táborsko počtvrté na jaře na Moravu. Tentokráte se na Andrově stadionu střetl v neděli dopoledne s olomouckou Sigmou B. Domácí Hanáci vyhráli 1:0 brankou Mikulenky v 58. minutě. Táborsko napálilo v 75. minutě tyč.

Na východě země se jihočeskému týmu v roce 2024 nepodařilo vyhrát, ze 4 zápasů dvakrát remizoval, dvakrát prohrál. Sigma B určitě nebyla v zápase lepším týmem, jednalo se spíše o remízový zápas. Táborsko bylo lepší na držení míče, ale svoje šance nezužitkovalo. V prvním poločase v 11. minutě ukryl Sojka svou šikovnou střelu, ale ta zamířila vedle tyče. Střelec tušil, že to mohl být gól a chytil se za hlavu. Ve 23. minutě zahrozili Jihočeši po dlouhém centru z levé strany, který domácí brankář nezachytil. Hlavičkovat tak mohl Zeman, jenž zakončil jen kousíček vedle pravé tyče. Ve 29. minutě po akci Zemana tlačil míč k tyči Svatek, ale gólman Koutný ránu vytáhl na roh. Ve 37. minutě předkládal do vápna prudkou přihrávku Dordić, ale nikdo ze spoluhráčů akci nedohrál.

Také Olomouc B si vypracovala do přestávky své příležitosti. Kvality musel zejména ve 25. a 39. minutě prokázat brankář FCT Pastornický. Zvláště první zákrok nohou byl skvělý.

Po změně stran se už tolik gólových šancí na obou stranách nezrodilo. Tu svoji jedinou Olomouc proměnila. V 58. minutě přišla ve hře Táborska ztráta míče na půlícím kruhu a následoval rychlý brejk. Olomoucký mladík Mikulenka si navedl míč, udělal přešlapovačku a přízemní střelou na zadní tyč určil výsledek zápasu na 1:0. Blizoučko k vyrovnání byl čtvrt hodiny před koncem po akci Macha vystřídavší Osmančík, ale orazítkoval pouze levou tyčku, a tak jen bezmocně bouchl pěstí do trávníku.

V utkání bylo znát, že se střetly dva silné celky, hra byla velmi vyrovnaná. Bohužel duel skončil prohrou Táborska, které je aktuálně na 4. místě tabulky F:NL a má náskok 4 body před Chrudimí.

Už ve středu 8. května od 17.30 hodin hostí FC SILON Táborsko na Kvapilce celek SFC Opava.