Bohemians Praha 1905 B

FC Táborsko B

3:3

(2:2)
Branky: 10. Liška, 30. Damašek, 75. Damašek – 24. Mach, 39. Šplíchal, 78. Praveček.
ŽK: Farkaš – Skopec, Nešický.
Rozhodčí: Hoch – Coufal, Melničuk
Diváci: 100.
Bohemians Praha 1905 B: Šiman – Müller, Jánoš (58. Pomahač), Petrouš, Farkaš, Lehovec, Liška (58. Nekvasil), Janovský, Nechvátal (58. Havránek), Damašek, Mužík (89. Skořepa).
FC Táborsko B: Kerl – Šplíchal, Skopec, Sojka, Schindler, Kopřiva, Javorek, Mach, Nešický, Kubovský (73. Praveček), J. Matoušek (83. Koulousias).
Rezervní tým Táborska neprohrál ani ve 23. kole ČFL. Tým vedený trenérem Lukášem Zemanem proti Bohemianas třikrát prohrával, avšak třikrát dokázal srovnat a z Uhříněvsi si přivezl bod za remízu 3:3.

Na jaře neporažené béčko Táborska nezačalo v Uhříněvsi proti rezervě Bohemians Praha dobře. Hned v desáté minutě se totiž domácí dostali do vedení, když se po centru Mužíka hlavou prosadil Tomáš Liška. Jihočeši ale na inkasovanou branku dobře zareagovali a ve 24. minutě bylo srovnáno. K odraženému balonu se ve vápně dostal Jan Mach, který také hlavou dopravil balon do brány - 1:1.

Po půl hodině hry si domácí vedení vzali zpět. Ondřej Damašek obral o balon hostující hráče a svůj únik po levém křídle zakončil ranou na zadní tyč - 2:1! Fotbalisté Táborska ale pět minut před koncem poločasu podruhé v zápase srovnali. Míč mířící do vápna Šiman pouze vyrazil a dobíhající Jiří Šplíchal snadno dorazil balon do brány.

Ve druhém poločase se pak patnáct minut před koncem Pražané dostali potřetí v zápase do vedení, když Lehovec odcentroval a na zadní tyči zůstal zcela nehlídaný Ondřej Damašek, který vstřelil gól na 3:2. Jihočeši s aurou dlouho neporaženého týmu znovu srovnali. Po akci středem hřiště se balon dostal až k Ondřeji Pravečkovi, který uzavřel na konečných 3:3!

Hodnocení trenéra Lukáše Zemana:

„Kluky musím celkově za přístup k utkání pochválit. První poločas jsme byli více nebezpeční, vytvořili jsme si nějaké další šance, které jsme mohli proměnit. Ve druhém poločase jsme byli více na balonu, ale více nám tam vázla hra do velkého vápna a bránu soupeře jsme moc neohrozili. Pozitivní bylo, že i když jsme třikrát prohrávali, tak jsme dokázali třikrát srovnat. Bod z venkovního hřiště bereme, ale pravdou je, že jsme mohli uhrát i tři body.“