Svépomoc

FC Písek

4:2

(2:1)
Branky: 20. J. Matoušek, 43. Schramhauser, 77. Kubovský, 83. Kopřiva z pen. – 38. Pech, 70. Baďura.
ŽK: Sajtl.
Rozhodčí: Lovětínský – Havlík, Janíček.
Diváci: 350.
FC Táborsko B: Kerl – Šplíchal, Brabec, Kopřiva, Schindler, Schramhauser (90. Novák) Kopáček (71. Špaček), Nešický, Osmančík (90. Javorek), J. Matoušek (71. Kubovský), Mach (61. Praveček).
FC Písek: Lukeš – Vokurka, Arzberger (46. Voráček), Pech, Belej (83. Maroušek), Běloušek (C), Dohnal (46. Baďura), Sajtl, Štěch, Bartizal, Koreš.
Rezervní tým Táborska opět naplno bodoval. Mužstvo vedené trenérem Lukášem Zemanem v jihočeském derby vyhrálo doma nad Pískem 4:2, když se střelecky prosadili Matoušek, Schramhauser, Kubovský a Kopřiva. Béčko Táborska neprohrálo již deset utkání v řadě a v tabulce se posunulo na sedmou příčku!

Jihočeské derby nabídlo velmi atraktivní podívanou plnou gólů. Skóre se mohlo poprvé měnit v 6. minutě, avšak skvělý Kerl si připsal hned v úvodu zápasu důležitý zákrok. Skóre se poprvé měnilo ve 20. minutě, kdy se po centru z pravé strany hlavou prosadil Jakub Matoušek a Táborsko vedlo 1:0. Domácí měli i další šance, ale ve 38. minutě naopak inkasovali. Na střílený centr z pravé strany si do vápna ve 38. minutě naběhl Adam Pech, který ve skluzu poslal míč za bezmocného Kerla.

Před koncem poločasu se skóre ještě jednou změnilo a domácí se dostali znovu do vedení. Po první šanci zasáhl ještě Lukeš, avšak balon se odrazil daleko za vápno a z dobrých pětadvaceti metrů se parádní ranou k tyči prosadil Patrik Schramhauser.

Také po změně stran bylo Táborsko lepší a mělo celou řadu zajímavých šancí. Jenže skóre se změnilo na druhé straně, když v 70. minutě vyrovnali hosté na 2:2. Po samostatné akci se ranou přes obránce trefil Rostislav Baďura. Domácí si své vedení vzali ale rychle zpět. V probíhající 77. minutě utekl po levé straně Jakub Kubovský a jeho přesné zakončení skončilo ve vzdálenějším horním rohu brány.

Konečnou podobu výsledku dal v 83. minutě Jakub Kopřiva, který přidal z pokutového kopu čtvrtý gól Táborska. Jihočeské derby tak vyznělo jednoznačně pro béčko Táborska, které se díky výhře 4:2 posunulo již na sedmou příčku třetiligové tabulky.

Hodnocení trenéra Lukáše Zemana:

„První poločas zápasu jsme odehráli velmi dobře. Byla jen škoda, že jsme nedokázali proměnit všechny naše šance. Po poločase jsme měli vést 3:0, ale místo toho soupeř dokázal ve druhé půli srovnat na 2:2 a museli jsme o vítězství bojovat až do samého závěru. V závěrečné čtvrthodině jsme dali ale dva góly a naše vítězství 4:2 bylo zasloužené.“