Letná

FC Zlín

1:0

(0:0)
Branka: 73. Tkáč. ŽK: 13. Poznar, 90. Kopečný – 45. Kateřiňák, 88. Bláha. Rozhodčí: Vokoun – Machač, Pfeifer. Diváci: 2265.
FC Zlín: S. Dostál – Kopečný, Simerský (C), Černín, Bartošák – Nombil (69. Kulíšek), Tkáč (89. Slouk) – Brandner (89. Š. Polášek), Načkebia (57. Vukadinović), Machalík – Poznar.
FC SILON Táborsko: Pastornický – Varačka, Nsunzu (46. Foltyn), Novák, Tusjak – Koné (85. Kopáček), Bláha – Nečas (62. Plachý), Kateřiňák, Dordić (80. Šplíchal) – Mach (80. Kubovský).

V úvodní čtvrthodině hry měla obě mužstva k dispozici výhodné standardní situace, ale ani jedna z nich nebyla zakončena tak, aby se měnilo skóre. První vážnější šance utkání byla k vidění ve 21. minutě, kdy z hrany pokutového území napřáhl Načkebia. Střelecký pokus gruzínského středopolaře se ale nevešel mezi tři tyče. Podobně na tom byl táborský hroťák Mach, který volejem také branku netrefil. Ve 39. minutě náhodně orazítkovali domácí po rohovém kopu a sérii odrazů břevno.

Podle aplikace Liversport neměl Zlín velkou převahu, držení míče bylo 54:46, střely 7:5. V 65. minutě se ocitl v příležitosti zlínský Brandner, ten však v souboji tváří tvář s gólmanem Pastornickým neuspěl. Na druhé straně po malé chvíli napřáhl ze střední vzdálenosti Kateřiňák, ale ani on nerozvlnil síť.
V 73. minutě útočil Zlín zprava, obrana Táborska nedokázala odkopnout míč dostatečně daleko, skákavý balon se dostal před Tkáče a mladík ho poslal pravačkou těsně k tyči – 1:0. Pastornický střelu dost dobře neviděl. V závěru měl přízemní střelecký pokus Táborska střídající Kubovský, pak měli hosté ještě k zajímavou standardní situaci, ale nevyužili ji.

Táborsku se první zápas venku výsledkově nepovedl. Za dalšími body půjde ve středu 31. července doma proti Baníku B.