SEIFERTOVA ULICE

FK Viktoria Žižkov

3:1

(1:0)
BRANKY: 36' JIRÁSEK, 74' BATIOJA, 87' NECID - 69' MACH. ŽK: 26' JIRÁSEK, 35' FIŠL, 60' PETRÁK - 89' SKOPEC. ROZHODČÍ: ČERNÝ - DOHNÁLEK, BĚLÁK. DIVÁCI: 1221
FK Viktoria Žižkov: MELICHAR – M. RICHTER (88. TREGLER), BROUKAL, FIŠL, DIVÍŠEK (58. KLUSÁK) – PETRÁK, M. HÖNIG (58. MULEME) – BATIOJA (79. SIXTA), JIRÁSEK, PROŠEK (58. GEMBICKÝ) – NECID
FC SILON Táborsko: PASTORNICKÝ – PLACHÝ, NSUNZU (46. NEČAS), P. NOVÁK, HEPPNER (83. SKOPEC) – TUSJAK, KONÉ (58. J. MACH), BLÁHA, KATEŘIŇÁK, DORDIČ (46. FOLTYN) – NOVOTNÝ (77. KUBOVSKÝ)

Viktoriáni určitě nebyli v utkání lepším či dominantnějším týmem, spíše šťastnějším, ale své příležitosti proměnili v góly. Táborsko do útoku nasadilo novice Novotného. Co bylo platné vyšší držení míče, větší počet rohových kopů. Právě Novotný mohl otevřít skóre po čtvrt hodině hry, když tečoval prudkou přihrávku Kateřiňáka. Na zadní tyči ještě vše zavíral Dordić, ale míč v síti neskončil. Na druhé straně si brankář Pastornický díky levé noze v 17. minutě poradil s přízemní ranou kanonýra Necida.

Pro Táborsko se neujala bohužel ani pěkná, skákavá střela Plachého, udeřilo naopak před Pastornickým. Hönig vypíchl míč Sunzuovi, centroval, brankář Táborska se snažil míč lapit do rukavic, ale pouze ho ztlumil před Jiráska, který snadno trefil poodkrytou bránu – 1:0. To běžela 36. minuta. Domácí, kteří hráli poměrně od podlahy, do přestávky vedení udrželi.

Trenér FCT Nádvorník vyslal ve 46. minutě do boje Foltyna a Nečase. Právě Nečas větral zprava žižkovskou obranu. Pak mu v tom pomáhal vystřídavší Mach, který v 62. minutě vyrovnal hlavou po rohovém kopu Tusjaka – 1:1. Táborsko se nadechlo v naději, že si odveze domů tři body. V 66. minutě se Nečas snažil přelobovat brankáře Melichara, ale byl už moc blízko. Žižkov šel do vedení v 74. minutě. Z dálky napřáhl Jirásek, Pastornický míč vyrazil a pohotový Batioja poslal míč dorážkou pod břevno na 2:1.

Táborsko šlo alespoň za bodem. V 84. minutě podruhé hlavičkoval Mach, ale už tak úspěšný nebyl. Ani Kateřiňákova hlavička v 86. minutě neskončila gólem, a tak navýšili viktoriánští hráči vedení Necidem, který jen došťouchl do brány přesnou přihrávku Gembického – 3:1.

Táborsko se dostalo do nelichotivé pozice v tabulce, je patnácté se 4 body. V příštím mistrovském duelu přivítá v neděli 25. srpna na svém stadionu v rámci sedmého kola ChNL tým SFC Opava. Mezitím naše mužstvo ještě sehraje středeční pohárový zápas Mol Cup v Psárech u Prahy.