ŽK: Mazur – Novák, Schramhauser, Nešický, Praveček, Kubovský
Rozhodčí: Řeháček – Šťastný, Jirák
Diváci: 462.
FK Příbram: Mastný – Ret, Vokřínek (77. Kareš), Nkwinga, Antwi, Švestka, Dohnal (82. Zápotočný), Bárta, Tolno (62. Ret), Mazur (46. Coňk), Faye.
FC Táborsko B: Pastornický – Šplíchal (84. Fišer), Brabec, Schindler, Varačka – Schramhauser, Kopáček (81. Hrabák) – Soliu (81. Špaček), Nešický, Novák (68. Praveček) – Mach (46. Kubovský).
V utkání 5. kola České fotbalové ligy mezi Příbramí a béčkem FC Táborsko se o vítězi rozhodlo až v druhém poločase. Po vyrovnaném průběhu zápasu se hostům podařilo skórovat a odvezli si tři body díky výsledku 1:0. Domácí měli několik šancí, ale jejich snaha se v góly nepřetavila. Foto: Jan Vostrý/FK Příbram

Příbram udělala změnu v obraně, kde nově nastoupil senegalský hráč Roger Faye, jenž má za sebou působení v akademii PSG. Hosté z Táborska, kteří využili reprezentační přestávky a nasadili několik hráčů z širšího kádru prvního týmu, vstoupili do utkání aktivněji.

První poločas nabídl jen několik šancí, přičemž větší možnosti měli hosté. Příbramský brankář Ondřej Mastný musel dvakrát zasahovat a udržel domácí ve hře. Domácí měli problémy s efektivitou v útočné fázi, kdy Loic ani Dohnal nedokázali dostat míč mezi tři tyče. Střely od Manu Tolny a Loica sice ohrozily branku soupeře, ale gólman Táborska byl pozorný a jejich pokusy zneškodnil.

Ve druhém poločase Příbram pokračovala v tlaku, ale chyběla finální přesnost. Trenéři se pokusili zlepšit hru nasazením Matyáše Coňka, který měl vyztužit defenzivu, ale domácí útoky se stále míjely účinkem. Po několika centrech do pokutového území přišla ve 72. minutě odpověď Táborska. Kubovský využil zmatku v obraně Příbrami a vstřelil rozhodující gól na 1:0.

Domácí se snažili o vyrovnání, ale jejich největší šance v závěru, kdy se po centru snažili Roger Faye a Tomáš Ret dotlačit míč do branky, skončila neúspěchem. Míč se jim zamotal pod nohy a Ret ho nakonec přestřelil. Hosté si tak odvezli cenné tři body a Příbram zůstala bez bodu.

Hodnocení trenéra Lukáše Zemana: „V prvním poločase jsme velmi dobře kombinovali, dostávali se díky tomu do zakončení. Do obrany kluci hráli kompaktně, dobře se posouvali, získávali jsme odražené míče a díky tomu jsme Příbram přehrávali. Ve druhém poločase jsme zbytečně zalezli a nedokázali jsme delší dobu udržet míč pod kontrolou. Často jsme ztratili míč při přechodu do útoku. Po centru Schramhausera jsme ale skórovali, když gól dal hlavou Kubovský. Ke konci utkání jsme už byli pod tlakem, který jsme ale dokázali ubránit.“