Mladší dorost U17 vyhrál na hřišti Příbrami 3:0

7. 11. 2023
Tři ze čtyř dorosteneckých týmů o víkendu uspěly ve svých soutěžních zápasech. Velkého vítězství dosáhli především hráči kategorie U17, kteří vyhráli na půdě Příbrami 3:0. Staršímu ligovému dorostu se naopak nedařilo, po promarněné první půli prohrál v Příbrami 2:3.

Česká liga staršího dorostu U19

1.FK Příbram – FC Táborsko akademie U19 3:2 (3:0)
Branky: 52. Koulousias, 55. Soliu.

Sestava FCT: Kerl – Strašík, Fišer (90. Pokorný), Žukov, Soukup – Mareš, Mára (82. Hrabák), Rataj – Drchal (82. Fuka), Koulousias, Soliu.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „První poločas v Příbrami byl nejhorší výkon, jaký jsme předvedli v průběhu celého podzimu. Domácí byli ve všem jasně lepší a poločas vyhráli 3:0. Po změně stran jsme začali hrát a vytvořili si tlak, který jsme přetavili ve dvě rychlé branky a měli více než půl hodiny čas, abychom zápas alespoň zremizovali. Bohužel jsme neproměnili ani jednu z jasných šancí, kterých jsme si vytvořili dost, a tak jsme odjeli poraženi.“

Česká divize staršího dorostu U18

FC Táborsko akademie U18 – TJ Malše Roudné 1:0 (0:0)
Branka:
Michálek

Sestava FCT: Kosík – Virt, Packa, Školka, Heřman (46. Staněk) – Breit (90. Dvořák), Michálek, Gráf – V. Liška (71. Pekař), Fical (46. Bindr), Janoušek (86. Dufek).

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „V prvním poločase se moc pohledný fotbal z obou stran nehrál. Spíše se hrálo mezi vápny s mnoha osobními souboji bez vyložené šance, a tak se šlo do kabin bez branek. Vstup do druhého poločasu nám vyšel o mnoho lépe. Střely Lišky, Bindra a Breita (tyč) ještě nenašly cíl, až po trestném kopu Gráfa a dorážce Michálka jsme se mohli radovat - 1:0. V nervózním závěru jsme vítězství udrželi a klukům patří velké poděkování za bojovný týmový výkon.“

Česká liga mladšího dorostu U17

1. FK Příbram – FC Táborsko akademie U17 0:3 (0:2)
Branky:
Hamr, Janda, Hájek.

Sestava FCT: Lažek – Zeman, Vítek, Toula, Jar. Hájek (72. Lupač) – Jak. Hájek – Kášek, Voneš (62. Molnár) – Porubský (62. Vavřinec), Janda Hamr (78. Lachout).

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „V dnešním utkání jsme se snažili být hned od první minuty aktivní hlavně na soupeřově polovině, aktivně jsme napadali soupeřovu rozehrávku, a tím dostávali soupeře pod tlak, ze kterého pramenily chyby a náš zisk míče. Během celého prvního poločasu jsme byli aktivnějším týmem a vytvořili si hned několik brankových příležitostí. Dvě z nich se nám podařilo proměnit a tím jsme se dostali do vedení. Ve druhém dějství byla hra velmi podobná, plná soubojů, aktivního presingu a z naší strany by se dalo říct i o dobré organizaci defenzivní činnosti. Když se pak v 53. minutě utkání po soupeřově ztrátě na středu hřiště zmocnil míče náš kapitán Jakub Hájek a chytrou velmi dobře provedenou střelou ze 40 metrů přeloboval domácího gólmana, bylo utkání již rozhodnuto. Soupeře jsme již do konce utkání k ničemu nepustili a naopak jsme ještě nastřelili druhou tyč v utkání. Dnešní 3 body tedy považuji za zcela zasloužené a doufám že je dokážeme potvrdit ještě v posledním domácím utkání s pražským Motorletem.“

Česká divize mladšího dorostu U16

FC Táborsko akademie U16 – TJ Malše Roudné 5:1 (3:0)
Branky:
Novotný 2, Lachout, Lažek, Klečacký.

Sestava FCT: Lhoták – Rejlek (68. Matyš), Jelen, Kos, A. Lažek – P. Zeman, Novotný, V. Zeman (68. Bauer) – Klečacký (46. Zahradník), Lachout (77. Tenk), Brůžek (46. Maruška).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Dnes jsme chtěli odčinit porážku z minulého týdne a důsledně jsme připravovali kluky, že je vše pouze o hlavách a výkonu na hřišti. Vstoupili jsme do zápasu od prvních minut aktivně a diktovali po celý zápas tempo hry. Dnes až na malé výjimky nám celkem hra vycházela podle našich představ. Soupeř se snažil hru zjednodušit dlouhými balony, ale my dnes byli v obrané fázi pozorní. Poločas jsme vedli o tři branky a druhá půle byla defacto jako přes kopírák té první. Škoda jenom naší chvilkové nepozornosti, z které padl jediný gól hostů. Za dnešek musím kluky pochválit a je potřeba se připravit na poslední dva zápasy.“