FC Silon Táborsko porazil plzeňské mladíky 4:1

14. 2. 2024
V sedmé zimní přípravě na UMT areálu Soukeník zvítězil A tým FC Silon Táborsko ve středu nad Viktorií Plzeň B 4:1, když se o branky domácích podělili Varačka, Kopáček, Dordić (pen.) a Šašinka, za hosty se trefil Vrba.

Domácí v malinových dresech se prosadili poměrně brzy v 8. minutě po rohovém kopu: s pomocí teče dotlačil míč do sítě Varačka – 1:0. Viktorka B za čtvrthodiny vyrovnala. Na míč si naběhl Vrba a utaženou ranou přes celou bránu k tyči nedal Kerlovi šanci – 1:1. Ve 33. minutě se Kerl blýskl rychlým vytrčením ruky a svým „semaforem“ zlikvidoval šancí hostů.

Asi padesátka diváků viděla do poločasu ještě jeden gól. Prosadil se táborský Kopáček, který sám před brankou umně přeloboval gólmana – 2:1.
Třetí branka přišla krátce po přestávce z penalty Dordiće, ten potrestal faul na Šplíchala. Exekuci „desítky“ provedl Dordić ve stylu panenkovského dloubáku. Po hodině hry předvedli domácí hezkou akci, míč navedl k vápnu Dordić, přihrál doleva Varačkovi, jehož centr zblízka dopravil do sítě Šašinka – 4:1. V 72. minutě hlavičkoval mimo tyče v nadějné pozici domácí Zeman.
V sobotu 17. února se FC Silon Táborsko vydá na Kladensko, aby se utkal s FC Slovan Velvary.

FC SILON Táborsko – FC Viktoria Plzeň B 4:1 (2:1)
Branky: 8. Varačka, 45+1. Kopáček, 49. Dordič (pen.), 61. Šašinka – 23. Vrba

FC SILON Táborsko: Kerl – Kopřiva, Sunzu, Schindler (46. Šplíchal), Varačka (61. Plachý) – Bláha, Skopec (61. Kateřiňák) – Svatek (46. Svatek), Kopáček (61. Zeman), Dordić (61. Sojka) – Matoušek (46. Šašinka)

Rozhodčí: Petřík, Černoevič, Hádek.

1. Dukla 24 39:23 47
2. Vyškov 24 40:28 43
3. Táborsko 24 35:22 39
4. SK Sigma Olomouc B 24 34:35 39