Ligový dorost U17 přivezl cennou remízu z hřiště Slavie Praha

12. 3. 2024
Další soutěžní víkend mají za sebou také dorostenecké týmy Táborska. Starší ligový dorost sice nestačil na Slavii, avšak velmi cennou remízu 2:2 z hřiště Pražanů přivezl mladší dorost U17. Dorostenecké týmy U18 a U16 hrály proti Povltavské FA a zápasy skončily s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

Česká liga staršího dorostu U19

SK Slavia Praha – FC Táborsko Akademie U19 7:1 (5:0)
Branka:
82. Afolabi

Sestava FCT: Kerl – Virt, Jak. Hájek, Žukov, Soukup – Hrabák, Mára, Rataj – Drchal, Koulousias, Afolabi.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Utkání na Slavii jsme od první minuty vůbec nezvládli a po dvaceti minutách prohrávali 0:4! Pak jsme se dostali trochu do hry a vytvořili si do poločasu tři slibné příležitosti, ale neproměnili jsme ani jednu z nich a domácí přidali pátý gól po další z našich fatálních chyb. Druhá půle už byla z naší strany herně o něco lepší, ale šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili a domácí nás dál školili z produktivity. Toto utkání by pro nás mělo být poučením do dalších zápasů.“

Česká divize staršího dorostu U18

FC Táborsko Akademie U18 – Povltavská FA 3:1 (2:1)
Branky:
Staňek, Liška, Pokorný.

Sestava FCT: Kosík – Michálek, Packa, Rychlý, Pekař – Staněk, Vašků, Gráf – Liška (82. Školka), F. Matoušek (76. J. Matoušek), Breit (67. Pokorný).

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „K prvnímu mistrovskému utkání jsme na svém hřišti přivítali Povltavskou akademii. Vstup do utkání měli lepší hosté. Po nedorozumění v obraně a střele k tyči se ujali vedení – 0:1. V průběhu poločasu jsme sice měli více míč na svých kopačkách, bohužel bez potřebného efektu. Hosté se prezentovali výbornou obranou. Ve 30. minutě hlavičku Breitta brankář hostů jen vyrazil a na následnou dorážku Staňka byl už krátký – 1:1. V závěru poločasu jsme se rychlou kombinací po ose Michálek, Matoušek a Liška dostali do vedení 2:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili podstatně lépe. Veliké šance Matouška a hlavně Lišky měly skončit brankou. Hosté se nadále prezentovali pouze dlouhými odkopy, s čím si poradila dobře hrající obrana. Neustálý tlak na branku hostů jsme prolomili až v závěru, kdy Pekař předložil míč Pokornému, který uzavřel na konečných 3:1.“

Česká liga mladšího dorostu U17

SK Slavia Praha – FC Táborsko Akademie U17 2:2 (2:1)
Branky:
Molnár, Janda.

Sestava FCT: Lhoták – Zeman (59. Lažek), Vítek, Toula, Hájek – Kášek – Janda (72. Brůžek), Voneš – Lupač (59. Vavřinec), Molnár (66. Pánek), Porubský.

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „V utkání s velmi dobře připraveným soupeřem jsme dnes předvedli vcelku bezchybný výkon hlavně v defenzivní činnosti. Slavie měla od první minuty více ze hry, a tak diktovala i tempo hry. My jsme se snažili využít každé chybičky, kterou nám soupeř nabídl a tím se snažili ji hned potrestat rychlým protiútokem. Zaslouženě jsme šli i do vedení, kdy se po přesně mířené střele k tyči prosadil Molnár. Bohužel ještě do poločasu soupeř stav skóre otočil na 2:1. Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první s tím, že jsme si vytvořili tři velmi dobré brankové příležitosti a jednu z nich nekompromisně potrestal Janda. Tím stanovil i konečný výsledek 2:2. I proto musím konstatovat, že dnes jsme si svou poctivou prací zisk jednoho bodu ze Slavie určitě zasloužili.“

Česká divize mladšího dorostu U16

FC Táborsko akademie U16 – Povltavská FA 0:1 (0:0)

Sestava FCT: Padrtka – Rejlek, Lažek, Peterka, Matyš (60. Jelen) – Sobotka, Zahradník (67. Kos), Fejtl (46. P. Zeman) – Tenk (46. Kunt), Klečacký, Maruška (46. Novotný).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „V prvním mistrovském zápase jsme přivítali lídra tabulky z Povltavské fotbalové akademie. V prvním poločase byli hosté aktivnější a spíše se hrálo na naší polovině. My jsme zahrozili pouze po zahrání standartních situacích, ale větší šanci jsme si nevytvořili. Do druhé půle jsme udělali hned několik změn v sestavě a iniciativu přebralo naše mužstvo. Vytvořili jsme několik hodně slibných příležitostí, ale opět nás zradila koncovka. Soupeř využíval našeho tlaku a hrál na rychlé brejkové situace. Bohužel by zápasu slušela remíza, ale po jedné naše chybě jsme inkasovali. Náš závěrečný tlak, už nic na výsledku nezměnil a zápas pro nás skončil bez bodu.“