B tým

Béčko Táborska nastoupí v neděli na hřišti Viktorie Plzeň

23. 3. 2024
Zatímco profi fotbal má o víkendu reprezentační pauzu, třetí nejvyšší soutěž pokračuje podle svého klasického plánu. V akci tak bude také B-tým Táborska, který se v neděli v 10:30 představí na hřišti béčka Viktorie Plzeň.

Jihočeši prožívají velmi povedený vstup do jarní části sezony. Tým trenéra Lukáše Zemana nastoupil na jaře do tří zápasů, během kterých uhrál sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. Táborští fotbalisté nejprve doma remízovali 1:1 s Vltavínem, poté vyhráli na půdě Povltavské akademie 4:2 a o minulém víkendu vyhráli i v Přešticích nad FK Robstav 1:0. Táborsko vstřelilo na jaře šest branek, o které se postaralo šest různých fotbalistů - trefili se Varačka, Nešický, Kalousek, Vysušil, Svatek a Tusjak.

V neděli Jihočeši nastoupí na západě Čech proti B-týmu Viktorie Plzeň. Vzhledem k repre pauze se dá očekávat, že Plzeň v domácím prostředí nasadí i některé hráče z A-týmu, a tak na béčko Táborska nečeká vůbec nic jednoduchého. Obzvlášť když Plzeň z prvních tří zápasů uhrála jen dva body - za remízu s Motorletem a béčkem Bohemians Praha. V posledním kole pak Viktorka prohrála v Písku 1:2. Nejlepším střelcem Plzně je dvaadvacetiletý útočník Adam Vrba, který zaznamenal v letošní sezoně zatím osm branek.

Plzeň a Táborsko jsou tabulkovými sousedy v ČFL. Plzeň získala v 18 zápasech 25 bodů a je sedmá. Táborsko uhrálo ve stejném počtu zápasů 23 bodů a je hned těsně za Plzní na osmém místě tabulky.

Béčko Táborska odehrálo s béčkem Plzně v historii zatím pouze jediné utkání. Loňský podzimní duel v rámci ČFL skončil nerozhodně 2:2. Jihočeši tehdy vedli po poločase 2:0, hosté ale v úvodu druhé půle snížili a následný gól znamenající remízu přišel v 89. minutě hry.

Vyrovnaná partie se dá očekávat i tentokrát v tréninkovém centru Viktorie Plzeň v Luční ulici. Zápas je na programu v neděli 24. března od 10:30 a průběh utkání, které bude řídit rozhodčí Jaroslav Coufal, můžete sledovat ve videoreportáži na www.tvcom.cz a nebo jako textový online na webu www.onlajny.com.

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 26 45:41 38
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Brno 26 34:34 34