Starší dorost zaznamenal další výhru, doma porazil Mladou Boleslav

3. 4. 2024
Z dorosteneckých týmů se o víkendu z plného bodového zisku radovali pouze fotbalisté staršího dorostu, kteří v domácím prostředí vyhráli nad Mladou Boleslaví 2:0. Alespoň bod za remízy proti SŠ Plzeň získaly týmy U18 a U16.

Česká liga staršího dorostu U19

FC Táborsko Akademie U19 – FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branky:
48. Rataj z pen., 72. Afolabi.

Sestava FCT: Kerl – Strašík, Fišer, Žukov, Soukup – Jak. Hájek (72. Kášek), Rataj, Mareš – Drchal, Koulousias (72. Breit), Soliu.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Věděli jsme, že nás čeká hrozně těžké utkání, protože soupeř je blízko sestupovým příčkám a to se od začátku utkání potvrdilo. Boleslav byla velmi dobře organizovaná v defenzivě a hrozila z protiútoků a standardních situací. Několikrát nás podržel brankář Kerl. My jsme si v první půli vytvořili také několik příležitostí, ale nedokázali jsme míč dopravit do sítě ani z metru před prázdnou brankou a tak byl poločas 0:0, i když by mu asi více slušel výsledek 2:2. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a začali dostávat hosty pod tlak, který vyústil v penaltu, ze které jsme šli do vedení. To nám dodalo více odvahy a začali jsme být dominantnější a vytvářeli si další příležitosti. Jednu z nich jsme přetavili na druhý gól. Nakonec mohlo utkání skončit i větším rozdílem, ale jsme šťastni za výhru a máme klid na další práci. Klukům patří dík za předvedený výkon.“

Česká divize staršího dorostu U18

SŠ Plzeň – FC Táborsko Akademie U18 2:2 (2:0)
Branky:
Pokorný 2.

Sestava FCT: Lhoták – Pekař (46. Bětík), Packa (46. Kollárik), Rychlý, J. Matoušek – Staněk, Školka (46. Fical), F. Matoušek – Liška, F. Matoušek, Vašků.

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „Vstup do utkání nebyl z naší strany špatný, bohužel bez patřičného důrazu v zakončení. V 15. minutě se ujali domácí vedení. Domácí stoper pod tlakem odkopl míč co nejdál od své branky a poslal svého spoluhráče samotného na naší branku, který se nemýlil a zvýšil na 1:0. Za krátkou chvíli bylo ještě hůř. Opět po nedorozumění v obraně šel opět domácí hráč na branku a bylo to 2:0. Naše snaha o upravení výsledku končila po většinou na dobře hrající obraně domácích nebo na naší zbrklosti. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, s cílem udělat něco s dosavadním výsledkem, což se nám povedlo. Fical přihrávkou vyzval Pokorného, který se nemýlil na 2:1. Naše další velké šance Lišky, Pokorného a Ficala (překopl prázdnou branku) zůstali nevyužité. Nakonec jsme se branky přesto dočkali. To se k odraženému míči dostal Pokorný a prostřelil domácího brankáře na 2:2. Škoda, že nehrajeme celý zápas jako druhý poločas.“

Česká liga mladšího dorostu U17

FC Táborsko Akademie U17 – FK Mladá Boleslav 1:2 (1:2)
Branka:
Pánek.

Sestava FCT: J. Lažek – A. Lažek, Toula, Vítek, Zeman – Voneš, Kášek, Brůžek (62. Lupač) – Pánek, Molnár (46. Javorský, 78. Zahradník), Porubský (62. Lachout).

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, kdy jsme se od prvních minut dostávali do šancí. A už v 8. minutě jsme vstřelili branku. Bohužel jsme neproměnili další šance a soupeř pomalu vyrovnal hru. Naše neproměněné šance se nám vymstily a soupeř dokázal do konce prvního poločasu po našich laciných chybách otočit skóre na 1:2. V druhém poločase se hrálo převážně na středu hřiště bez větších šancí na obou stranách, a tak zápas skončil těsnou výhrou soupeře.

Česká divize mladšího dorostu U16

SŠ Plzeň – FC Táborsko Akademie U16 1:1 (0:1)
Branka:
Patrik Zeman.

Sestava FCT: Padrtka – Rejlek, Jelen, Kos, Peterka – P. Zeman (65. Matyš), Novotný, V. Zeman (76. Volek) – Sobotka, Kunt, Tenk (46. Maruška).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Na velmi nerovném hřišti jsme dnes ztratili dva body. Po celý zápas jsme byli lepším mužstvem. Také u nás docházelo vlivem nerovnosti k jednoduchým ztrátám míče, ale s tím se potýkala obě mužstva. Nicméně jsme vytvořili dost šancí na to, abychom si mohli odvést plný počet bodů. Šance Kunta, Marušky, Novotného a Matyše jsme bohužel nevyužili a na závěr zápasu přišel trest. Z ojedinělé standartní situace jsme neuhlídali domácího hráče a ten potrestal naší nemohoucnost ve finální fázi. Je to škoda, protože na vítězství dnes opravdu bylo.“

1. Dukla 29 49:29 57
2. SK Sigma Olomouc B 29 47:37 54
3. Vyškov 29 45:36 47
4. Táborsko 29 39:26 46
5. Líšeň 29 33:32 39
6. Chrudim 29 47:47 39
7. Vlašim 29 39:41 39
8. Žižkov 29 44:49 39