Jarní neporaženost trvá, Varnsdorf odjel od Jordánu s prohrou 4:1

6. 4. 2024
Třetí místo tabulky F:NL stále patří A týmu FC Silon Táborsko. Jihočeské mužstvo zaslouží velký respekt. Rozhodla o tom domácí výhra ve 21. kole nad FK Varnsdorf 4:1. Táborsko si připsalo devátou výhru, z toho šestou doma. Na jaře, kdy ještě tým neprohrál, posbíral 9 bodů za dvě výhry a tři remízy. Dvěma brankami se proti Varnsdorfu blýskl táborský mladík Svatek.

Táborsko zahájilo zápas aktivně, v 10. minutě si skvěle navedl míč Dordić, gól visel ve vzduchu, ale obrana ze Šluknovska domácího střelce zablokovala. Srbsko-bosenský rychlík byl po celé utkání velmi iniciativní, odvážný, průrazný, ale osmé branky v sezoně se bohužel nedočkal.

V 17. minutě táborský Svatek po hezké kombinaci rozvlnil síť Varnsdorfu, stadion se radoval, ale euforii zmrazil odmávaný a odpískaný ofsajd. Svatka jako by to naštvalo. Vstřelil dvě branky zhruba za minutu. Nejprve dorážel v malém vápně vyražený balon po přímočaré akci na 1:0 a poté zakončil rychlý útočný výpad po pravé straně. Zasekl si míč a šikovně vypálil k tyči na 2:0. Domácí mohli jít do kabin i s vyšším vedením, šance na to měli.
Varnsdorf po změně stran o něco přidal, přesto se potřetí trefili zase domácí. V 58. minutě navýšil vedení na 3:0 chytrým zakončením Kateřiňák. Přesnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Vaňáka. Místo toho, aby FC Silon Táborsko navýšil efektně skóre na 5:0, hosté snížili. Táborsko totiž řadu pěkných kombinačních akcí nedotáhlo do gólového konce. Stav zkorigoval na druhé straně na 3:1 vystřídavší Hodek.
Domácí publikum si přálo další brankový úspěch. Vyslyšel ho v 89. nájezdník Osmančík, který po dlouhém míči uplatnil svou rychlost a po zemi uklidil míč do sítě – 4:1.
Táborsko příště (sobota 13. dubna v 10.30 hodin) zamíří na Hanou k duelu s Prostějovem, který překvapivě vyhrál v Brně.

FC SILON Táborsko – FK Varnsdorf 4:1 (2:0)
Branky: 24. Svatek, 25. Svatek, 58. Kateřiňák, 89. Osmančík – 84. Hodek

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Koné, Tusjak – Bláha, Kateřiňák (84. Kopáček) – Zeman (59. Varačka), Sojka (59. Nsunzu), Dordić (73. Osmančík) – Svatek (59. Šašinka).

FK Varnsdorf: Vaňák – Zálešák, Kubista (C), Kouřil (77. Penc), Vlk (46. Adeleke) – Kříž (65. Podzimek), Polyák (77. Rudnytskyy) – Samko, Juzvak, Stránský – Vojta (65. Hodek).

Rozhodčí: Hocek – Matoušek, Černoevič
ŽK: 45. Polyák