A-tým

Vladimír Zeman: Zklamání po prohře s Prostějovem bylo velké

14. 4. 2024
Když ve 36. minutě vyrovnával křídelník FC SILON Táborsko Vladimír Zeman ve venkovním utkání proti Prostějovu na 1:1, zdálo se, že jihočeský tým utkání 22. kola F:NL zvládne a otočí. Bohužel se tak nestalo, Táborsko okusilo hořkost první jarní porážky 2:1, ze které se musí rychle oklepat a jít dál. S Vladimírem Zemanem, který vstřelil třetí gól v sezoně, jsme hovořili nejen o jeho zásahu.

Vladimíre, jak velké zklamání mužstvo pocítilo po prohře 2:1?
Rozhodně velké, chtěli jsme určitě s Prostějovem vyhrát.

Víme, že před zápasem bylo cílem s Prostějovem bodovat. Proč se to nepovedlo?
Chtěli jsme tři body, snažili jsme se, ale bohužel jsme neuspěli.

První půle skončila 1:1, asi bylo v silách FC SILON Táborsko jít do šaten s vedením, ne?
Rozhodně, cítili jsme, že jsme lepší a máme navíc, měli jsme šance, ale bohužel se nepovedlo dát více než jeden gól.

Ve 36. minutě jste vyrovnal na 1:1. Poprosíme o obligátní popis gólové situace.
Dostal se ke mně balon od Luboše Tusjaka, chtěl jsem si ho pokrýt a dostat se do střelecké možnosti, což se mi povedlo. Naštěstí mi to tam padlo.

Ve druhém poločase už Táborsko přes velkou snahu gólovky nemělo. Proč se podle vás tolik nedařilo?
My jsme šli do druhé půle s tím, že chceme vyhrát, odvézt si důležité tři body, a proto nás hodně mrzí, že jsme odjeli s prázdnou.

V případě bodového zisku by FC SILON Táborsko soupeřům v tabulce odskočil. Jak velká je to tedy škoda?
Určitě je to velká škoda, ale bohužel se stalo, že jsme prohráli, už se nedá nic dělat. Nám nezbývá nic jiného než zabrat a zvítězit v dalších zápasech, které nás čekají.

Už ve středu 17. dubna vás čeká domácí utkání se Žižkovem. Jak zregenerujete a připravíte se?
Máme anglický týden. Chceme získat co nejvíc bodů, takže máme povinnost zvládnout zápas se Žižkovem a zase najet na vítěznou vlnu.