Starší dorost nastřílel Admiře Praha šest branek

16. 4. 2024
Starší dorostenci Táborska zaznamenali další vysoké vítězství. Tým trenérů Kamila Tobiáše a Aleše Hanzlíka v domácím prostředí rozstřílel pražskou Admiru jednoznačně 6:1. Tři body za vítězství si o víkendu připsali také hráči mladšího dorostu U16.

Česká liga staršího dorostu U19

FC Táborsko Akademie U19 – FK Admira Praha 6:1 (3:0)
Branky:
33. Strašík, 35. Hrabák, 42. Fišer, 66., 84. Liška V., 89. Virt

Sestava FCT: Kerl – Fišer, Jak. Hájek (62. Virt), Žukov, Soukup – Kášek, Mára (81. Voneš), Rataj – Hrabák, Strašík (81. Janda), Soliu (62. V. Liška)

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Do třicáté minuty to byl náš nejhorší výkon v posledních pěti zápasech. Nedařila se nám kombinace, neposlouchal nás míč, kazili jsme přihrávky. Až krásný gól Strašíka z trestného kopu nás trochu nastartoval a poločas skončil 3:0. Po změně stran jsme chtěli přidat víc kvality, a to se nám celkem povedlo. Už jsme byli přesnější a soupeře dostávali pod tlak, ale bohužel neproměňovali šance, protože dnes jsme jich měli na 12 gólů! Ale i takové zápasy jsou a mě těší, že i když se nedařilo, kluci makali a bylo na nich vidět, že utkání chtějí zvládnout a vyhrát.“

Česká divize staršího dorostu U18

FK Tachov – FC Táborsko Akademie U18 1:1 (0:0)
Branka:
Fuka.

Sestava FCT: Kosík – Kollárik (62. Bětík), Packa, Rychlý, J. Matoušek – Staněk, Vašků, F. Matoušek (62. Bindr) – Breit (62. Pekař), Pokorný, Fuka.

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „V dalším mistrovském utkání jsme zajížděli do dalekého Tachova. První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl. Oboustranně se pouze nakopávali dlouhé míče a bojovalo se mezi vápny bez vyložené šance, a tak skončil poločas 0:0. Ve druhém poločase se obraz hry, i přes změny v sestavě moc nezměnil. Sice jsme se ujali vedení brankou Fuky, ale domácí vzápětí zaslouženě vyrovnali. Na konci zápasu domácí trefili tyč, a tak můžeme být nakonec rádi za bod.“

Česká liga mladšího dorostu U17

FC Táborsko Akademie U17 – FK Admira Praha 1:2 (0:0)
Branka:
Kunt.

Sestava FCT: J. Lažek – A. Lažek (58. Jak. Hájek), Jar. Hájek, Vítek, Rejlek – Voneš, Janda, Brůžek (70. Lachout) – Kunt (70. Molnár), Pánek, Porubský.

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Do zápasu jsme šli s omlazeným kádrem, aby se začali mladší hráči otrkávat v této soutěži. Prvních 10 minut nám trvalo, než jsme se dostali do zápasu, soupeř během této doby mohl vstřelit tři branky. Soupeř hrál jednoduchý fotbal, bohužel nám se nedařilo zachytávat odražené balony a když už jsme míč získali, tak jsme ho hned odevzdali soupeři. V druhém poločase se nám podařilo dát první branku po hezké akci Pánka, který naservíroval míč před branku Kuntovi. Ale jako vždy jsme naší nezodpovědností neubránili standartní situace a obdrželi z nich dvě branky. Soupeř chtěl více vyhrát, a proto si odváží plný počet bodů.“

Česká divize mladšího dorostu U16

FK Tachov – FC Táborsko Akademie U16 1:4 (0:4)
Branky:
Javorský 3, Kos.

Sestava FCT: Lhoták – Zeman V, Jelen, Kos, Matyš – P. Zeman (67. Fejtl), Novotný, Tenk – Maruška (57. Zahradník), Javorský, Lupač (57. Klečacký).

Hodnocení trenéra Miroslava Strnada: „Do zápasu jsme od začátku vstoupili s aktivní hrou. Byli jsme v pohybu, na míči a soupeře jsme naší polovičku pouštěli sporadicky. Domácí tým hrál velmi dobře ofsajd systém a s tím naší borci měli problémy. Až někdy naivně jsme se chytali do této pasti. Nicméně na tento styl hry domácí doplatili a my vytěžili do poločasu čtyři branky. Zápas jsme kontrolovali a poločas byl defacto podle našich představ. Druhá půle bohužel nebyla z naší strany vůbec povedená. I když jsem kluky upozorňoval, aby nepolevili , tak jsme kupili chybu za chybou. Začalo to špatnou komunikací v naší obraně a domácí snížili. Byly jsme opak prvního poločasu, což si vůbec nedovedu vysvětlit. Je to škoda, protože místo toho, abychom si zahráli fotbal, tak si zápas komplikujeme. Žádný z týmů již branku nepřidal a konečný výsledek je takový jaký je.“

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 25 45:41 37
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Líšeň 25 29:30 33