Ženy Táborska si připsaly další výhru, doma vyhrály nad Klatovy 4:0

20. 4. 2024
Ženy Táborska se po sobotních zápasech Divize C posunuly do čela tabulky! V zápase 9. kola soutěže totiž v domácím prostředí předčily Klatovy, nad kterými zvítězily jednoznačně 4:0. Střelecky se prosadily Pěchová (2), Marešová a Nováková.

Divize C ženy Čechy

FC Táborsko Akademie ženy – SK Klatovy 1898 4:0 (2:0)
Branky: Pěchová 2, Marešová a Nováková.

Sestava FCT: Barbora Majerová - Pavlína Kubů, Barbora Horáková, Kateřina Dvořáková, Lucie Matoušková - Tereza Marešová, Tereza Nováková, Sára Tichá, Johana Mrázková - Aneta Tichá, Veronika Pěchová. Náhradnice: Julie Hrstková, Darina Peterková, Veronika Čechová, Ester Měřínská.

Hodnocení trenérky Lenky Marešové: „Na přípravu tohoto zápasu jsme měly spoustu času, jelikož minulý týden jsme nehrály. Do zápasu jsme šly s velkým nasazením a hned v první minutě jsme mohly vést po rychlém úniku Terezy Marešové. Ta však jen těsně minula branku. Ve 3. minutě tato hráčka unikla znovu soupeřkám, avšak po centru do vápna se nám nepodařilo trefit branku. V 7. minutě se už ale Tereza nemýlila a šly jsme zaslouženě do vedení. Tlak jsme vyvíjely veliký a po centru Pavlíny Kubů na Marešovou, která utekla a nacentrovala před branku, se úžasně trefila Veronika Pěchová. Do konce poločasu jsme měly několik akcí, ale gól jsme nepřidaly. Holky byly nahecované a druhý poločas se jim také povedl. Nepustily soupeřky k žádné vyložené šanci, naopak ostřelovaly soupeřovu branku. V 68. minutě vstřelila gól Tereza Nováková a hned v 69. minutě utekla Veronika Pěchová a nedala brankářce šanci. Holkám patří velké poděkování za výkon a nasazení a jako top hráčky bych vybrala Pavlínu Kubů, Sáru Tichou a Terezu Marešovou, která ale bohužel pro zranění zápas nedohrála.“

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42
4. SK Sigma Olomouc B 25 37:35 42
5. Chrudim 26 45:41 38
6. Sparta B 25 45:41 35
7. Vlašim 25 34:30 35
8. Brno 26 34:34 34