Ligové dorosty zvládly zápasy proti Ústí nad Labem

7. 5. 2024
O uplynulém víkendu hráli z dorosteneckých týmů pouze dorostenci hrající Českou ligu dorostu. Týmy U19 a U17 byly úspěšné a své zápasy s přehledem vyhrály. Pod vítězství mladšího dorostu 7:0 nad Ústím nad Labem se třemi góly podepsal Radim Pánek.

Česká liga staršího dorostu U19

FC Táborsko Akademie U19 – FK Ústí nad Labem 4:2 (2:0)
Branky:
12. Mára, 40. Strašík, 85. Molnár, 86. Rataj.

Sestava FCT: Kerl – Fišer (71. Virt), Jak. Hájek, Žukov, Soukup – Mára (46. Rataj), Mareš (81. Janda), Kášek – Hrabák, Strašík, V. Liška (71. Molnár).

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Do utkání jsme vstoupili dobře a už ve 12. minutě šli do vedení. To od nás bylo bohužel vše, co jsme včera předvedli. Hosté byli lepší a dostali nás pod tlak. My jsme dokázali do poločasu z brejku zvýšit na 2:0, ale po změně stran nás soupeř začal opět přehrávat a jeho tlak vyústil ve vyrovnání a následně měl ještě minimálně tři jasné šance na otočení výsledku, ale my jsme měli včera šťastný den a pomáhala nám i branková konstrukce. V závěru jsme Ústí udělili lekci z produktivity a během jedné minuty ze dvou akcí dali dvě branky. Vítězství si velmi vážíme, ale uvědomujeme si, že musíme zlepšit hru, protože nebudeme mít takové štěstí každý zapas.“

Česká liga mladšího dorostu U17

FC Táborsko Akademie U17 – FK Ústí nad Labem 7:0 (1:0)
Branky:
Voneš 2, Pánek 3, Porubský, Janda.

Sestava FCT: J. Lažek – Zeman (70. Vavřinec), Hájek, Toula, A. Lažek (46. Rejlek) – Voneš, Janda, Brůžek (66. Lachout) – Pánek, Molnár (46. Kunt), Porubský (74. Lupač).

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Do zápasu s posledním týmem tabulky jsme šli s jasným záměrem vyhrát. První poločas z naší strany nebyl ideální, podařilo se nám sice vstřelit jednu branku, ale na víc zajímavých příležitostí jsme se nevzmohli. Soupeř zahrozil pouze střelami z dálky. V druhém poločase se naše hra nepatrně zlepšila a po vstřelení druhé branky jsme se dostali do hry. Následovala už kanonáda, která se zastavila na sedmi brankách, kde se zejména Pánek blýsknul třemi góly.“

1. Dukla 28 49:29 56
2. SK Sigma Olomouc B 28 44:36 51
3. Vyškov 28 45:36 46
4. Táborsko 28 39:26 45
5. Chrudim 28 46:44 39
6. Líšeň 28 33:32 38
7. Vlašim 28 37:39 38
8. Opava 28 31:32 37