Zeman s Machem zařídili výhru v Kroměříži, baráž začne venku

25. 5. 2024
FC SILON Táborsko zakončil tento ročník F:NL vítězstvím ve 30. kole na hřišti sestupující Kroměříže 2:0. Vzhledem k zápasu mezi Příbramí a Vyškovem (2:0) skončilo Táborsko na 3. místě tabulky a jde do baráže z výhodnější pozice. (Druhá Olomouc B baráž hrát nemůže.)

Co se týče barážového dvojzápasu, tým od Jordánu začne venku, a to ve čtvrtek 30. května proti SK Dynamo České Budějovice. Odveta se bude hrát v Táboře v neděli 2. června.
Trenér FCT Nádvorník nechal v zápase 30. kola odpočívat některé opory. O výhře Táborska na Hané rozhodl prvním gólem v 18. minutě Zeman. Po centru zprava si na zadní tyčku naběhl a nikým nehlídaný z bezprostřední blízkosti dorazil předchozí střelu Osmančíka za bezmocného Gergelu – 0:1. Druhý gól přidal už v nastaveném čase druhého poločasu Mach. Po perfektní činnosti týmu na levém křídle dostal přihrávku do středu, vypálil z prvního doteku a nechytatelně zamířil k zadní tyči – 0:2.
Domácí celek hrozil především ze standardních situací, se kterými si táborský gólman Kerl poradil. Po obrátce měl nejprve největší příležitost Táborska Sojka, ale neuspěl. V nastaveném čase pojistil plný bodový zisk zmíněný Mach. Táborsko, který vybojovalo celkem 49 bodů, vyhrálo venku po delší době, naposledy to bylo 21. října v Opavě. Třetí místo v tabulce je obrovským úspěchem klubu. Táborsko mělo nejpevnější obranu v celé druhé lize. Brankář Pastornický vychytal 13 nul.

Nyní se FC SILON Táborsko začne koncentrovat na baráž o F:L.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC SILON Táborsko 0:2 (0:1)
Branky: 18. Zeman, 90+4. Mach

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Gergela – Oulehla (63. Wala), Tiahlo, Kudela, Jeleček – Cupák, Houser – M. Jaroň (76. Martinek), Machalík, Hrdlička (63. Dočkal) – Chwaszcz (63. Kiška).

FC SILON Táborsko: Kerl – Šplíchal (90+2. Schindler), Nsunzu, Koné, Plachý –Skopec (56. Kateřiňák), Kopáček – Zeman (56. Đorđić), Sojka, Osmančík (56. Varačka) – Šašinka (78. Mach).

Rozhodčí: Vokoun – Dohnálek, Pospíšil