Baráž, díl první. Táborsko smolně prohrálo 2:1

30. 5. 2024
Velmi nadějně měl FC SILON Táborsko rozehraný první barážový zápas venku proti SK Dynamo České Budějovice. Hosté několik minut vedli, pak dlouho a statečně drželi remízu 1:1, ale o výhře domácích rozhodl v 94. minutě prodloužený rohový kop a střelec Nikl, který míč dorazil do sítě téměř na brankové čáře u pravé tyče. Táborsko se napilo z kalichu hořkosti.

FC SILON Táborsko si přesto domů odváží po sympatickém a srdnatém výkonu přijatelný výsledek, který znamená, že je stále o co hrát. Odveta vypukne v neděli 2. června na táborském stadionu Kvapilova v 17.30 hodin.

V jihočeském souboji diváci nejprve viděli branky z penalt. Jako první se trefilo Táborsko, když v nastavení první půle proměnil pokutový kop Djordjič po faulu na Šašinku. Stejným způsobem krátce po změně stran srovnal skóre Suchan po odpískaném zákroku Nováka.
Zápas nabídl řadu zajímavých a dramatických okamžiků na obou stranách. Jako skvělý strážce branky se v utkání opět představil táborský gólman Pastornický, která projevil klid, reflexy a výbornou formu. Ve 22. minutě téměř gólově vypálil Djordjič, ale gólman Šípoš jeho ránu vyrazil. Do poločasu Táborsko sebevědomě udrželo vedení, ale zkraje druhé půle o náskok přišlo zmíněnou penaltou.
V 53. minutě dalekonosný projektil Suchana zlikvidoval jistý Pastornický. V 67. minutě měl vedení Táborska na hlavě Šašinka, ale bohužel pro hosty nedokázal míč usměrnit do prostoru mezi třemi tyčemi. Dlouho se tedy schylovalo k remízovému zápasu, ale pak přišlo v nastavení pro Táborsko kruté vyústění v podobě druhého gólu Dynama.
Odvetný souboj je na programu první červnovou neděli v Táboře. FC SILON Táborsko věří v plné ochozy, které poženou tým za vítězstvím a historickým postupem.

SK Dynamo Č. Budějovice – FC SILON Táborsko 2:1 (0:1)
Branky: 49. Suchan (pen.), 90+4. Nikl – 45+2. Djordjić (pen.)

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Skalák (74. Nikl), Poulolo, Králik, Trummer – Hellebrand, Čermák (67. Hubínek), Suchan – Šigut, Alli, Ondrášek (67. Tranziska).

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Koné, Novák, Tusjak – Bláha, Kateřiňák – Varačka, Sojka (78. Kopáček, 90+3. Mach), Djordjić (89. Zeman) – Šašinka.

Rozhodčí: Pechanec – Nádvorník, Kříž
ŽK: 45+1. Táborský (vedoucí), 66. Skalák, 86. Trummer – 69. Sojka, 86. Kateřiňák (TAB)
Diváci: 5 892