Táborsko prohrálo s Domažlicemi gólem v poslední minutě

10. 7. 2024
Ve čtvrtém přípravném utkání tohoto léta zavítal A tým FC SILON Táborsko do městyse Klenčí pod Čerchovem, aby se tam utkal s třetiligovou Jiskrou Domažlice. Utkání ve velkém vedru skončilo výhrou Domažlic 2:1, když domácí zápas gólově orámovali na začátku a pak v poslední minutě.

Nutno podotknout, že vítěznému gólu Domažlic předcházel sporný souboj před vápnem, který rozhodčí neodpískal.
Za hosty vyrovnal na 1:1 ve 21. minutě mladík Soliu Afolabi. Na přihrávku z levého kraje vápna si nejlépe naběhl právě nigerijský štírek a hbitě doklepl míč do sítě.
Táborsko do zápasu nasadilo většinu hráčů, kterých se netýkalo utkání ve Vlašimi. Utkání bylo vyrovnané, ale hodně „unavené“ vlivem nepříznivých klimatických podmínek.
V sestavě Táborska se objevil testovaný útočník Filip Žák (ročník 1995), odchovanec Sigmy Olomouc, který v kariéře hrál ve Zlíně, Teplicích, Blansku či Nitře.
V neděli 14. 7. 2024 čeká na Táborsko v 17.00 hodin generálka před startem Chance Národní Ligy v Malšovické aréně proti FC Hradec Králové.

TJ Jiskra Domažlice – FC SILON Táborsko 2:1 (1:1)
Branky: 7. Černý, 90. Došlý – 21. Soliu

Sestava FC SILON Táborsko: Kerl – Šplíchal (75. Drchal), Schindler, Foltýn, Heppner – Koné, Coňk – Soliu (60. Varačka), Nešický, Dordić (75. Mach) – Žák.