A tým - zápas

Táborsko uhrálo s Hradcem Králové remízu 0:0

14. 7. 2024
Malšovická aréna – Poslední přípravný zápas před začátkem mistrovských sezón ChL a ChNL svedl dohromady FC Hradec Králové a FC SILON Táborsko. Hosté vybojovali remízu 0:0. Šancí na skórování bylo na obou stranách dost. Foto: FCHK

Táborsko se v prvním poločase prezentovalo na východě Čech sympatickým výkonem. V 9. minutě odvedl výbornou práci na křídle Mach, jenž si přešlápl nad míčem, vysunul se lehce do středu pole a přes obránce pálil na přední tyč. Gólman Votroků by střelu nechytil, ale pomohla mu branková konstrukce. Zvonilo i na druhé straně. Juliš ve 29. minutě vnikl do vápna. Jeho pokus byl sice sražen, z druhého sledu se do míče opřel Kodeš. Střelu zastavila spojnice břevna a tyče.

Ve 30. minutě útočili hosté: po centru Kateřiňáka pálil z voleje opět Mach, ale někdejší gólman Táborska Zadražil předvedl reflexivní zákrok.
Hradečtí se prosazovali díky šikovnosti Juliše. Ten například ve 35. minutě ve skluzu netrefil bránu Pastornického.
V 55. minutě si zopakovala spolupráci táborská dvojice Kateřiňák a Mach. První centroval, druhý zakončil hlavou těsně vedle. Po hodině hry měl gól na noze domácí Náprstek, útočník proběhl obranou, dostal se sám před Pastornického na malém vápně, ale gólman mu šanci nohou neuvěřitelně vyrazil. V 73. minutě po odvráceném přímém kopu na hranici šestnáctky střílel Dancák, který trefil dobře stojícího Pastornického. V 88. minutě se octil sám před bránou hradecký Krejčí, ještě hledal hlavou spoluhráče, ale situaci nevyužil.

Táborsko závěrečný tlak Hradce přestálo a veze si domů cennou remízu. Příště už půjde o mistrovské body. FC SILON Táborsko přivítá doma 20. července od 17.00 hodin Slavii Praha B.

FC Hradec Králové – FC SILON Táborsko 0:0 (0:0)

FC Hradec Králové: Zadražil (65. Vízek) – Vlkanova (65. Šašinka), Čihák, Dancák, Spáčil (79. Holovackij), Juliš (65. Hais), Harazim (65. Čmelík), Kodeš (C) (65. Kaštánek), Horák (65. Krejčí), Koubek (46. Náprstek), Čech (79. Klíma).

FC SILON Táborsko: Pastornický (81. Kerl) – Varačka, Koné (81. Skopec), Novák, Tusjak (81. Heppner) – Nsunzu, Bláha (61. Kopáček) – Mach (89. Schindler), Kateřiňák (90.+4. Coňk), Dordić (76. Šplíchal) – Nečas (67. Plachý).

Rozhodčí: Orel – Slavíček, Beneš
ŽK: 56. Varačka, 83. Heppner (oba FCT)