Mládež

Dorosty Táborska mají za sebou první přípravné zápasy

16. 7. 2024
Všechny čtyři dorostenecké týmy Táborska odehrály první zápasy v rámci přípravy na novou sezonu. Všechny čtyři celky nastoupily proti týmům FC Písek a celkově se zrodily dvě výhry a dvě remízy.

Přátelské utkání dorosteneckých týmů FC Táborsko Akademie

FC Táborsko Akademie U19 – FC Písek U19 4:4 (2:4)
Branky:
Porubský 2, Janda, Molnár.

Sestava FCT: Kerl – Virt, Jar. Hájek (60. Rataj), Jak. Hájek, Soukup – Rataj (46. Kášek), Staněk (46. Voneš), Janda, V. Liška (46. Pánek), Molnár (46. Bindr), Breit (46. Porubský).

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „První přátelské utkání v letním přípravném období jsme hráli, jako již tradičně, s Pískem. Po velmi náročném týdnu jsme od začátku nevypadali vůbec dobře a ve dvacáté minutě, po hrubých chybách, prohrávali 0:3. První poločas byl z naší strany velmi slabý a podle toho vypadalo i skóre. Ve druhé části jsme náš projev trochu zlepšili a díky tomu dokázali vyrovnat a kdybychom ve finální fázi přidali trochu více kvality, mohli jsme utkání úplně v klidu otočit v náš prospěch.“

FC Písek U18 – FC Táborsko Akademie U18 4:4 (0:2)
Branky:
Lachout 2, Javorský, Lupač.

Sestava FCT: Padrtka – Packa, Peterka, Toula, Vavřinec – Vašků, Nedvěd, Brůžek (45. Volek) – Majerik (45. Zahradník), Javorský, Lachout (45. Lupač).

Hodnocení trenéra Libora Zemana: „Na začátku utkání jsme se chvíli hledali, než hráči začali plnit, co jsme si řekli. Poté jsme si začali vytvářet šance do poločasu dvě proměnili. Ve druhé půli nám soupeř dokázal výsledek srovnat, ale i přesto utkání splnilo svůj účel.“

FC Táborsko Akademie U17 – FC Písek U17 1:0 (0:0)
Branky:
Jelen.

Sestava FCT: J. Lažek – Rejlek, Kos, Jelen, A. Lažek – Novotný, P. Zeman, V. Zeman – Sobotka, Kunt, Klečacký. Střídající: Matyš, Maruška, Brejla, Janouch, Tenk.

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „V prvním přípravném utkání sezóny jsme si nevedli vůbec špatně. Prakticky po celých 90 minut hry jsme byli lepší na míči a hru jsme kontrolovali. Soupeře jsme za celý zápas nepustili do jediné vážnější brankové příležitosti. Bohužel ale i nám chyběla zejména přesnost v zakončení a patřičný klid v poslední třetině hřiště. Ujala se pouze dalekonosná střela Jelena, který vymetl šibenici písecké branky. Další šance zůstaly nevyužity. Nutno podotknout že soupeř svojí kvalitou odpovídal spíše diviznímu celku než celku z ČLD. Proto je zapotřebí dále pracovat a zlepšovat se, abychom dokázali tento výkon zopakovat i proti silnějšímu soupeři.“

FC Písek U16 – FC Táborsko Akademie U16 3:4 (2:1)
Branka:
Dohnal 2, Vaněček, Soural.

Sestava FCT: Vokrouhlecký – Votruba, Welzl, Matějka, Hájek – Podzimek, Kočí, Musil – Beníček, Knotek, Vaněček. Střídali: Dohnal, Soural, Knězů, Kyzour, Kubů, Erfaňuk.

Po náročném úvodním přípravném týdnu jsme zajížděli k přípravnému zápasu do nedalekého Písku. Vstup do utkání jsme měli slušný, bohužel naše akce po většinou končily před vápnem domácích. A tak se dostali ke slovu domácí. Po rohovém kopu a špatném vyhodnocení našeho brankáře se domácí ujali vedení 1:0. Průběh zápasu se dále neměnil. Lépe jsme se pohybovali, kombinovali, avšak bez gólového efektu. To domácí byli velice produktivní, kdy opět z rohového kopu zvýšili na 2:0. V závěru poločasu se nám podařilo z rohového kopu snížit Vaněčkem na 2:1.

Do druhého poločasu jsme udělali mnoho změn, což se vyplatilo. Hned v úvodu po ose Hájek – Dohnal to bylo 2:2. Bohužel smolný zápas pro našeho brankáře pokračoval, když jsme si centr ze strany sami srazili do naší branky a opět dostali domácí do vedení 3:2. I přesto jsme se snažili nadále hrát aktivně, což se nám vyplatilo. Po aktivní a důrazné práci ve vápně se nám během krátké doby podařilo Souralem a Dohnalem otočit zápas v náš prospěch na 4:3. Kluci zaslouží velkou pochvalu, a i když v jednu chvíli prohrávali o dvě branky, tak to nevzdali a podařilo se jim ve velkém vedru zápas otočit.