Dorostenecké týmy Táborska v přípravě nestačily na Jihlavu

31. 7. 2024
Dorostenecké týmy Táborska zakončily letní přípravu čtyřmi zápasy proti Vysočině Jihlava. Jihočechům se v zápasech výsledkově nedařilo, všechna čtyři utkání totiž prohráli.

Přátelské utkání dorosteneckých týmů Akademie Táborska

FC Táborsko Akademi U19 – FC Vysočina Jihlava U19 0:1 (0:1)

Sestava FCT: Kerl – Virt, Jak. Hájek, Rychlý, Soukup – Rataj, Kášek, V. Zeman (60. Nedvěd), V. Liška, Janda (60. Bindr), Lachout (60. Pánek).

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „V generálce jsme přivítali dalšího soupeře z celostátní ligy dorostu a tentokrát jsme se s tím poprali o poznání lépe, než proti Dukle. V poli jsme byli vyrovnaným partnerem a na šance jsme vyhráli 7:3, ale bohužel soupeř dokázal jednu proměnit a my ne. Utkání by asi více slušela remíza, ale bohužel nám chyběla kvalita v útočném vápně. Je to škoda, protože toto utkání jsme prohráli naprosto zbytečně.“

FC Vysočina Jihlava U18 – FC Táborsko Akademie U18 6:2 (3:1)
Branky:
Voneš, Školka.

Sestava FCT: Lhoták – Jar. Hájek, Peterka, Toula, Vavřinec – Vašků, Školka, Voneš – Brůžek, Molnár (45. Packa), Majerik (70. Volek).

Hodnocení trenéra Libora Zemana: „Vstup do utkání nám nevyšel a po nedůrazu ve vápně jsme dostali v 5. minutě branku. Ve 14. minutě Voneš vystihl rozehrávku soupeře a přehodil brankáře – 1:1. Domácí byli lepším týmem a do poločasu přidali ještě dvě branky po našich chybách. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první a Jihlava zaslouženě vyhrála. V závěru už Školka jen korigoval na 6:2.

FC Táborsko Akademie U17 – FC Vysočina Jihlava U17 1:4 (0:1)
Branka:
Kos.

Sestava FCT: J. Lažek – Rejlek, Mareš, Welzl, A. Lažek – Maruška, P. Zeman, Tenk – Kunt, Knotek, Fejtl. Střídali: Matyš, Kos.

Hodnocení trenéra Pavla Regáska: „V první půli jsme si vytvořili dvě až tři brankové příležitosti, bohužel jsme je nedokázali vyřešit do branky. Chyběl nám zejména klid a kvalita v předfinální fázi. Soupeř měl po celý zápas mírnou herní převahu, ale my jsme dokázali vzdorovat až do 75. minuty. Pak nám došel dech, jelikož jsme ve velkém horku měli k dispozici jen 12 hráčů a soupeř v poločase vystřídal 6 čerstvých. Proto hodnotím jen první poločas a tam jsme vcelku obstáli.“

FC Vysočina Jihlava U16 – FC Táborsko Akademie U16 6:1 (0:1)
Branka:
Janouch

Sestava FCT: Tomášů – Votruba, Musil, Podzimek, Vach – Tichý, Vaněček, Hájek – Beníček, Janouch, Kočí. Střídali: Soural, Brejla.

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „K poslednímu přípravnému utkání jsme zajížděli do Jihlavy. V prvním poločase byli domácí sice více na míči, ale díky naší slušně hrající obraně se nedostávali do vyložených šancí. Naopak nám se podařil rychlý protiútok, na jehož konci byla střela Janoucha a poločasové vedení 0:1. Začátek druhého poločasu se odehrával v duchu toho prvního. My jsme pozorně bránili, což domácím dělalo problémy se prosadit. Bohužel se domácím podařilo vyrovnat z našeho rohového kopu, kdy jsme prohráli hned několik osobních soubojů, a rychlý protiútok skončil v naší brance 1:1. Vzápětí jsme se dopustili faulu v pokutovém území a domácí šli z penalty do vedení 2:1. Od této chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo, a to domácí. Domácí nás přehrávali ve všech směrech a skóre se tak zastavilo na pro nás krutých 6:1.“