A tým - zápas

Baník B si z Tábora odvezl tři body

1. 8. 2024
Tábor – Ve třetím mistrovském utkání ChNL „odevzdal“ A tým FC SILON Táborsko doma na Kvapilce tři body soupeři: Baníku Ostrava B po výsledku 1:2. Ale vůbec to tak být nemuselo. Táborsko vedlo 1:0 gólem Dordiće, bylo více na míči, nedohrálo řadu nadějných situací ve vápně. Hosté se štěstím vyrovnali na 1:1 a zápas rozhodl deset minut před koncem utěšenou ranou z trestného kopu kapitán Říha. Táborsko nebylo horším týmem, porážka vyvolala velké domácí zklamání.

V základní sestavě Táborska v se objevil exslávistický štírek Kopáček, a právě on byl v úvodu utkání aktivní směrem k bráně Ostravy. Domácí měli mírnou převahu, kterou málem zužitkovali ve 29. minutě, kdy obrana Baníku vyndala míč z brankové čáry. Z následné akce už skóroval Dordić, zpracoval si centr, poslal obránce do protipohybu a z bezprostřední blízkosti překonal Struhaře – 1:0. Za jedenáct minut Baník srovnal. Po akci Noghy na levé straně se míč po náhodném odrazu dostal ke Kašpárkovi, který se trefil po zemi takovou nepříliš prudkou střelou.

Zkraje druhého poločasu měl na noze gól táborský Dordić, jeho ostrý projektil Struhař vyrazil. Pro Táborsko se stala osudem 80. minuta. Rozhodčí odpískal faul, nefaul Konému a Říha se z trestňáku trefil excelentně – 1:2. Do konce zápasu chybělo i s nastavením více než deset minut, Táborsko tlačilo. Domácí z převahy mohli klidně dát dva góly. Jenže Šašinka v jasné šanci nesklopil hlavičku do sítě. Ještě předtím Šašinka v pádu mířil vedle tyče. Sympatickým výkonem se za pár minut prezentoval vystřídavší mladík Kubovský, který pálil na bránu, co to šlo. Ani po gólu volající hlavička Koného nezapadla pod břevno, a tak baníkovci bodově vykradli většinou nedobytnou Kvapilku.

V příštím utkání pojede FC SILON Táborsko bojovat v neděli 4. srpna do Jihlavy.

FC SILON Táborsko – FC Baník Ostrava B 1:2 (1:1)
Branky: 30. Dordič – 41. Kašpárek, 81. Říha

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý (57. Nečas), Novák, Koné, Tusjak, – Kopáček (57. Skopec), Bláha (85. Kubovský) – V aračka, Kateřiňák, Dordič – Mach (79. Šašinka).

FC Baník Ostrava B: Struhař – Krupička, Měkota, Říha, Sirotek – Holaň (88. Temel), Komljenovic (46. Chvěja), M. Jaroň (46. Málek), Nogha – P. Jaroň (59. Reteno Elekana), Kašpárek.

Rozhodčí: Kvítek – Hájek, Beneš
Diváci: 912
ŽK: 48. Varačka, 80. Koné, 80. Dordić, 90. Kateřiňák – 62. Chvěja, 65. Krupička, 70. Sirotek, 90. Reteno, 90. Struhař