Ach ta produktivita, Táborsko přivezlo z Jihlavy bod

5. 8. 2024
V nedělním utkání 4. kola ChNL mezi Vysočinou Jihlava a FC SILON Táborsko měli hosté v závěru za stavu 1:1 tři velké šance na tříbodový zisk. V 86. minutě zblízka hlavičkoval Dordić, ale jihlavský gólman Soukup vyrážel. V 90. minutě pálil z voleje nad branku Kateřiňák, který by byl asi ve výhodnější pozici, kdyby si míč zpracoval. V 90. minutě měl na hlavě gól Koné, ale také nedal. Zápas na stadionu v Jiráskově ulici skončil smírně 1:1.

Trenér FCT Nádvorník udělal pro tento duel změny. V základní sestavě se ocitli Foltyn, který se postavil do stoperské dvojice vedle Nováka, a levý bek Heppner. Úvodních 25 minut patřil Jihlavě. V 9. minutě trefil po dlouhém autu jihlavský novic a kapitán Čermák tyč. Až po půlhodině zvedlo Táborsko hlavy. Útočné akce táhli především Kateřiňák, Nečas a aktivní Heppner. Snažení Táborska vrcholilo zkraje druhé půle. V 52. minutě Šašinka akrobaticky orazítkoval břevno a trávník před čárou, nadějná byla i spoluhráčova dorážka, ale vylétla do mraků. V 54. minutě si hezky navedl míč Dordić, ale nezamířil přesně. Až v 58. minutě vyzrál na brankáře Soukupa z pravé strany táborský Varačka po přihrávce Nečase – 0:1. Bohužel pro hosty Jihlava srovnala za tři minuty. Po ostrém průniku Šancla se míč dostal na levou stranu před Selnara, který si z prostoru mezi malým a velkým vápnem věděl rady – 1:1. V 76. minutě držel remízu táborský gólman Pastornický, který byl včas na zemi u své pravé tyče.

Pak už následoval závěrečný tlak Táborska, který gólový efekt nepřinesl. Táborsko má celkem 4 body, okupuje 11. příčku tabulky a na cestě výše potřebuje v sobotu 10. srpna od 15.00 hodin porazit doma před kamerami Sporty TV Zbrojovku Brno.

FC Vysočina Jihlava – FC SILON Táborsko 1:1 (0:0)
Branky: 61. Selnar – 58. Varačka

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Štětka, Boussou, Farka – Čermák, Lacko (78. Abdulfatai) – T. Franěk (68. Záhradník), Šancl, Selnar – Křivánek.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Varačka, Novák, Foltyn, Heppner (78. Plachý) – Bláha, Skopec (18. Koné) – Nečas (78. Kubovský), Kateřiňák, Dordić – Šašinka (66. Mach).

Rozhodčí: Starý – Novák, Malimánek
ŽK: 28. Franěk – 36. Foltyn, 68. Novák, 80. Varačka, 90. Dordić