A tým - zápas

Táborsko padlo s Opavou, duel rozhodla penalta v 97. minutě

25. 8. 2024
V sedmém kole Chance Národní Ligy přivítal FC SILON Táborsko na Kvapilce Slezský FC Opava a gólem z penalty v sedmé minutě nastavení druhého poločasu prohrál 1:0. Pokutový kop po odpískaném zákroku Koného ve vápně proměnil Kozák, který byl sám faulován. Táborsko, které nutně potřebovala bodovat, pošesté v řadě nevyhrálo, ale proti Opavě rozhodně mělo na výhru.

Příležitostí na to mělo opravdu dostatek, jen Dordić se za zápas ocitl minimálně ve čtyřech slibných situacích, které by jindy takový kanonýr proměnil. Táborsku zcela zvlhnul střelecký prach. Paradoxem utkání je, že Opava neměla v zápase žádnou tutovku, jen náznaky šancí, využila až zmíněný pokutový kop.

Hned na začátku utkání se dostali domácí do jasné gólovky! Balon vybojoval novic Hais, přihrál do prostoru Dordićovi, který po levé straně utekl, ale jeho pokus z úhlu skončil těsně vedle branky. V 5. minutě zabrnkal na nervy táborským fanouškům domácí brankář Pastornický, malá domů málem skončila od jeho nohou za čárou. Ve 13. minutě táborský Plachý dostal balon ideálně před penaltu od Dordiće, ale jeho rána z gólové pozice skončila vedle levé tyče. Táborsko zahodilo druhou velice dobrou pozici ke skórování. V 15. minutě pálil mimo tři tyče brankáře Babky domácí Nečas, stejně dopadl po rohovém kopu, když se pěkně uvolnil, v 25. minutě Dordić. Také branku netrefil.

Srbský křídelník měl další dvě palebné pozice po hodině hry, ve druhém případě jeho tečovanou ránu vyškrábl po rohovém kopu reflexivně gólman Babka. Branka Opavy byla pro Táborsko zakletá. Neodčarovali ji v 82. minutě ani vysokým volejem Mach po centru Tusjaka, ani v 88. minutě po brejku znovu Dordić.
Pak už přišla v posledních vteřinách penaltová situace, která rozhodla o třech bodech pro Opavu.

V 8. kole ChNL zajíždí FC SILON Táborsko první zářijovou neděli do Prahy na utkání proti Spartě Praha B.

FC SILON Táborsko – Slezský FC Opava 0:1 (0:0)
Branka: 90. + 7. Kozák (pen.)

FC SILON Táborsko: Pastornický – Varačka, Novák, Koné, Tusjak – Bláha (75. Skopec), Kateřiňák – Nečas (62. Mach), Plachý, Dordić – Hais (75. Novotný).

Slezský FC Opava: Babka – Helešic, Lehoczki, Čejka (81. Sochor), Mootoo (64. Rezek) – Blecha, Málek (90+1. Metgenberg), Ondráček, Pejša – Mužík (65. Papalelé), Rataj (81. Kozák).

Rozhodčí: Hocek – Ratajová, Pfeifer
ŽK: 20. Nečas, 9.Tusjak, 92. Kateřiňák – 27. Mootoo, 37. Rataj, 61. Ondráček, 79. Babka, 94. Rezek.