Dorosty uhrály ve vloženém kole s Vysokém Mýtem pouze jeden bod

7. 9. 2024
Druholigové týmy dorostu ve středu nastoupily k vloženým zápasů 18. kola. Jihočechům se proti nováčkům soutěže z Vysokého Mýta nedařilo. Starší dorostenci po divokém průběhu zápasu uhráli pouze bod za remízu 4:4, mladší kolegové dokonce prohráli 1:2.

2. liga dorostu U19

SK Vysoké Mýto – FC Táborsko Akademie U19 4:4 (2:1)
Branky:
3. Hájek Jak., 69. Soukup, 75. Porubský, 90. Školka.

Sestava FCT: Kerl – Virt, Školka, Rychlý, Janoušek (63. Porubský) – Rataj, Hájek Jak., Janda (71. Voneš) – Kunt (63. Kášek), Liška V. (90. Vavřinec), Soukup.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „V dalším vloženém kole jsme zavítali na půdu nováčka do Vysokého Mýta. Utkání pro nás začalo podle představ a hned ve třetí minutě jsme šli do vedení. Pak jsme ale vypadli z koncentrace a po našich chybách domácí otočili výsledek během deseti minut na 2:1. Do druhé půle jsme šli s tím, že soupeře dostaneme pod tlak a výsledek otočíme, ale bohužel nás provázejí od začátku sezóny pořád stejné chyby v defenzivě a soupeři nám je trestají. Najednou to bylo v 60. minutě 4:1 pro domácí. Naštěstí jsme nesložili zbraně a střídající hráči hru oživili. Během pěti minut jsme stáhli výsledek na rozdíl jediné branky a vyrovnávací gól byl otázkou času. Bohužel přišel příliš pozdě, abychom utkání dokázali ještě otočit. Je to velká škoda, protože šancí jsme měli opravdu hodně. Ale vzhledem k vývoji musíme brát bod. Vlastní hloupostí jsme se připravili o výhru, protože jsme prohospodařili 50 minut utkání. Kdybychom hráli celé utkání jako posledních dvacet minut, tak bychom jednoznačně vyhráli.“

SK Vysoké Mýto – FC Táborsko Akademie U17 2:1 (0:0)
Branka:
Matějka.

Sestava FCT: Lhoták – Matyš (67. Matějka), Mareš, Welzl, Lažek A. – Novotný, Zeman, Tenk (46. Musil) – Klečacký (79. Kunt), Kos (61. Janouch), Porubský (67. Vesecký)

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Dnešní zápas byl z naší strany jeden z nejhorších v téhle sezoně. Celý zápas jsme hráli na půlce soupeře, bohužel naše impotence v zakončení byla značná. Soupeř za celý zápas dvakrát vystřelil na bránu po naších chybách a to mu stačilo k vítězství 2:1, které si za svůj nebojácný výkon zasloužil.“