Vysoká výhra staršího dorostu na hřišti Viktorie Žižkov

24. 9. 2024
Své ligové zápasy o víkendu odehrály také všechny dorostenecké týmy Táborska. Na vysoké vítězství dosáhli starší dorostenci, kteří vyhráli na půdě Viktorie Žižkov jednoznačně 5:2. Dařilo se i mladším kolegům, kteří stejného soupeře porazili 2:1 a tři body zaznamenal také dorost U16 - ten vyhrál 3:2 nad vedoucí Doubravkou.

2. liga dorostu U19

FK Viktoria Žižkov – FC Táborsko Akademie U19 2:5 (0:2)
Branky: 36. V. Liška, 38. Kunt, 69. Školka, 75. Markytán, 80. Janda.

Sestava FCT: Kerl – Virt, Jak. Hájek, Školka, Soukup – Rataj, Janda, V. Zeman – V. Liška, Kunt (81. A. Lažek), Markytán, V. Liška.

Hodnocení zápasu Kamila Tobiáše: „Do utkání jsme vstoupili dobře a vytvořili si dvě velmi nebezpečné situace v prvních patnácti minutách, ale bohužel jsme nezvolili správné řešení. Ve 35. minutě jsme udělali asi jedinou chybu v defenzivě v první půli, kdy jsme chtěli kombinovat už od brankáře, ale na dnešním terénu to bylo až nemožné a po odskoku míče šli domácí tři sami na bránu. Naštěstí jsme přežili a hned z protiútoku dali na 1:0. Hned za dvě minuty to bylo po krásné akci už o dva góly. Do druhé půle jsme vstoupili poměrně dobře, ale místo třetího gólu jsme udělali úplně zbytečnou penaltu a bylo to o gól. Bylo vidět, že na nás padla trochu nervozita a domácí nás za pár minut potrestali vyrovnávacím gólem. V dnešním utkání bylo na hřišti vidět, že my jsme chtěli od první minuty více vyhrát, a to se nám vyplatilo a po vyrovnávací brance se do soupeře zakousli a dali ještě tři branky, kterými jsme utkání rozhodli. Dnešní utkání přineslo hned několik pozitiv, prvním je vítězství, druhým, že jsme ukázali, že tým má skvělý charakter a je dobře nastavený, třetím byly velmi dobré individuální výkony a v neposlední řadě, že se hned v prvním utkání trefil Miky Markytán, který k nám přestoupil teprve v polovině týdně a může mu to pomoci k rychlejší adaptaci.“

3. liga dorostu U19

FC Táborsko Akademi U18 – SK Senco Doubravka 0:2 (0:0)

Sestava FCT: Tomášů – Fejtl (74. Vach), Peterka, Toula, Vavřinec (78. Soural) – Vašků, Voneš, Tenk – Lachout, Molnár, Janoušek.

Hodnocení trenéra Libora Zemana: „První půli jsme byli nebezpeční po stranách. Dobře jsme kombinovali, ale chybělo nám kvalitnější zakončení. Soupeř si vytvořil ojedinělé příležitosti, které dobře vyřešil brankář. Druhá půle probíhala v podobné duchu. Vývoj utkání ovlivnilo vynucené dvojité střídání a vyloučení Touly. V posledních dvaceti minutách nás soupeř přehrál a dvakrát skóroval.“

2. liga dorostu U17

FK Viktoria Žižkov – FC Táborsko Akademie U17 1:2 (1:0)
Branky: Sobotka, Klečacký.

Sestava FCT: J. Lažek – Rejlek, Mareš, Welzl, A. Lažek – Novotný, Zeman (77. Kunt), Musil (60. Knotek) – Klečacký (77. Podzimek), Kos (60. Janouch), Sobotka (80. Tenk).

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Odehráli jsme utkání s kvalitativně podobným soupeřem jako jsme my. V prvním poločase jsme měli mírnou převahu na míči, kterou jsme nedokázali využít ke vstřelení branky. Soupeř z minima šancí vytěžil maximum a dokázal vsítit branku do poločasu. V druhém poločase jsme si šli za vítezstvím a díky soupeřovým chybám se nám podařilo vstřelit dvě branky a odvést si tři body domu.“

FC Táborsko Akademie – SK Senco Doubravka 3:2 (2:0)
Branky:
Musil, Erfaňuk, Beníček.

Sestava FCT: Švadlena – Votruba, Musil, Matějka, Hájek – Beníček, Vaněček, Podzimek – Vesecký, Erfaňuk, Knotek. Střídali: Vach, Soural, Kočí.

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „V dalším utkání jsme přivítali lídra soutěže Doubravku. Po vzájemném oťukáváním jsme se dostali do první šance my. Po rohovém kopu zahráli hosté nešťastně rukou a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Musil – 1:0. Další průběh zápasu se odehrával spíše mezi vápny bez vyložené šance na obou stranách. V závěru poločasu jsme se díky rohovému kopu a zakončení Erfaňukem dostali do vedení 2:0. Vstup do druhého poločasu nám vůbec nevyšel. Po zbytečné ztrátě uprostřed hřiště hosté podnikli rychlý protiútok, který dotáhli do úspěšného konce – 2:1. Po této brance hosté ožili a jednoduchými nákopy nám dělali veliké problémy, naštěstí pro nás bez gólového efektu. V 60. minutě dostal červenou kartu hostující hráč za brutální faul na Hájka. Početní převahu jsme využili dokonale, když krásnou akci zakončil Beníček 3:1. V nastavení se ještě hostům z rohového kopu podařilo snížit na konečných 3:2. Kluci, a hlavně mladý brankář Švadlena, pro kterého to bylo první utkání v dorostu, si zaslouží velikou pochvalu.“