Postup do 3. kola vystřelili Mach a Nsunzu

26. 9. 2024
Na stadionu plzeňského Petřínu, kde se jezdí dráhová cyklistika, vybojoval A tým FC SILON Táborsko postup do 3. kola MOL Cup po výhře 2:0 brankami Macha a Nsuzua. Táborsko pohárový duel rozhodlo ve druhém poločase.

Trenér Táborska Nádvorník zamíchal sestavou, musel reagovat na skutečnost, že mužstvo čeká v 11 dnech porce 4 zápasů.

Domácí Petřín hraje uprostřed ČFL, a tak utkání nebylo vůbec jednoduché. Jihočeši mohli vše rozhodnout už v prvním dějství, připravili si několik šancí (Nsunzu, Kopáček, aktivní Afolabi), ale lepší koncovka přišla až po změně stran.

Vítězný gól vstřelil krátce po přestávce Mach. Kolmice na Afolabiho byla příliš dlouhá, petřínský gólman Petr stihl před dotírajícím hráčem odkopnout lehce balon, který se dostal k Machovi. Ten už míč přes obránce nasměroval do brány. Také domácí občas zahrozili, ale vesměs si Táborsko průběh hry hlídalo.

Druhý zásah přidal v 83. minutě Nsunzu. Po rohovém kopu se míč snesl do chumlu, z něhož vyplaval u pravé tyče před Nsunzua, který placírkou balon dostal za čáru. Určitou kaňkou pro hosty bylo v závěru utkání vyloučení Kateřiňáka po dvou žlutých kartách.

Platí však, že FC SILON Táborsko se může těšit na los 3. kola MOL Cup. Půjde o atraktivního prvoligového soupeře?

SK Petřín Plzeň – FC SILON Táborsko 0:2 (0:0)
Branky: 51. Mach, 83. Nsunzu

SK Petřín Plzeň: Petr – Demeter, Frank, Klich, Maxa, Plecitý (61. Vohrna), Provod (70. Vaněk), Treml, Trojovský (61. Vaněk), Urbánek (46. Salák), Zajíček (75. Tříska).

FC SILON Táborsko: Pastornický – Šplíchal (70. Plachý), Foltyn, Nsunzu, Schindler – Kateřiňák, Kopáček (70. Heppner) – Varačka, Barac, Afolabi (56. Hais) – Mach (56. Nečas).

Rozhodčí: J. Beneš – Hrabovský, A. Beneš
ŽK: 36. Provod, 54. Treml, 69. Demeter, 72. Klich – 44. Mach, 48. Kateřiňák, 90+1. Kateřiňák
ČK: 91. Kateřiňák