A tým - zápas

Táborsko hrálo doma s Vyškovem 0:0

28. 9. 2024
V 11. kole Chance Národní Ligy uvítal FC SILON Táborsko doma na Kvapilce MFK Vyškov. V minulém ročníku oba soupeři mezi sebou dvakrát remizovali a plichta se zrodila znovu: 0:0. Blíže ke třem bodům byli na sv. Václava Jihočeši, kteří byli více na míči, navíc od 73. minuty hráli proti deseti, když se nechal vyloučit Conde po dvou žlutých kartách jdoucích rychle po sobě.

Během přesilovky se Táborsko snažilo o ztečení branky vyškovského gólmana Borka. Skvěle pálil Mach po sklepnutí Varačky, Borek byl u levé tyče proti. Pak hlavičkoval nadějně Kopáček, ale zakončení mu nesedlo podle představ a míč zamířil mimo tyče. Odpovědnost na sebe vzal také kapitán Novák, navedl si míč, ale jeho utěšená rána zamířila nad břevno.

Táborsko získalo devátý bod, ale určitě chtělo víc. Trenér Roman Nádvorník se snaží čarovat se sestavou, tentokráte poslal do profesionálního debutu mladíka Afolabiho. Ten určitě za hodinu hry nezklamal. Už v prvním poločase trefil Hais tyč. Přišel centr z levé strany, míč prošel právě k Haisovi a odrazil se od tyčky.
Vyškovští byli směrem dopředu velmi dynamičtí, kromě afrických rychlíků na sebe strhával pozornost hlavně Schön. Přesto táborský brankář Kerl tolik práce neměl. Všechny nebezpečnější situace vyřešil.

FC SILON Táborsko hraje v poli velmi slušně, ale směrem do boxu, jak se dnes moderně říká, chybí více odvahy či důrazu.

Táborsko čeká na domácí vítězství dva měsíce a věří, že se mu to povede ve středu 2. října od 16.00 s Varnsdorfem. Přijďte FCT povzbudit!!!

FC SILON Táborsko – MFK Vyškov 0:0

FC SILON Táborsko: Kerl – Plachý, P. Novák, Koné, Heppner – Barac, Bláha – Afolabi (60. Varačka), Nešický (68. Kopáček), Nečas - Hais (68. Mach).

MFK Vyškov: Borek – Piško, Svoboda, Vedral, Němeček (90+2. Ress) – Schön (83. Egbri), M. Novák, Sylla, Condé – Mbonu (83. Djanbou), Zajíc (67. Lacík).
Náhradníci: Hrubý – Ulbrich, Klimeš.
Trenér: Jan Kameník

Rozhodčí: Volek – Dresler, Mikeska
ŽK: 37. Afolabi, 55. Hais, 69. Barac – 23. M. Novák, 45+1. Mbonu, 57. Němeček, 72. + 73. Conde
ČK: 73. Conde