Dorostenecké týmy Táborska slavily tři výhry ze čtyř utkání

16. 10. 2024
Dorostenecké týmy FC Táborsko Akademie se představily ve čtyřech zápasech, z nichž si odnesly tři výhry. Tým U19 si doma suverénně poradil se SK Kladno a deklasoval soupeře 9:2. U18 si přivezla cenné vítězství 3:0 z Tachova. Tým U17 však nestačil na Kladno a doma podlehl 1:2, přestože podal bojovný výkon. Poslední výhru pro Táborsko získala U16, když v dramatickém závěru udolala Tachov 1:0 zásluhou hlavičky Beníčka.

2. liga dorostu U19

FC Táborsko Akademie U19 – SK Kladno 9:2 (2:1)
Branky:
9., 59. Rataj, 11., 52. Kášek, 67. Jak. Hájek, 76. Školka, 77. Porubský, 83. Liška Viktor, 89. Soukup.

Sestava FCT: Kerl – Virt, Hájek Jak., Školka, Soukup – Rataj, Kášek, V. Zeman – Porubský (79. Janda), Markytán, V. Liška.

Hodnocení trenéra Kamila Tobiáše: „Do utkání jsme vstoupili výborně a brzy vedli 2:0. Pak se nám trochu vytratila přesnost v kombinaci a hosté se rychle rozkoukali a snížili na rozdíl jediné branky. Za stavu 2:1 se šlo i do kabin. Vstup do druhého poločasu jsme měli opět skvělý a po deseti minutách vedli už o tři góly. Soupeř, ve snaze udělat něco s výsledkem, hru otevřel a my během další desetiminutovky dali další tři branky. To už se soupeři hra úplně rozpadla a v závěru jsme měli šance i na více branek, než bylo konečných devět. Klukům patří velké poděkování, jak se na utkání připravili, protože byla v kabině cítit nervozita z toho, že jsme před tímto utkáním v letošní sezóně doma ještě nebodovali.“

3. liga dorostu U19

FK Tachov – FC Táborsko Akademie U18 0:3 (0:2)
Branky:
5., 29. Brůžek, 83. Pánek.

Sestava FCT: J. Lažek – Toula, Rychlý, Nedvěd, Vavřinec – Vašků, Voneš, Brůžek – Pánek, Molnár (87. Soural), Lachout (82. Peterka).

Hodnocení trenéra Libora Zemana: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a již v páté minutě vedli 1:0. Po půlhodině hry jsme zvýšili na 2:0 po pěkné individuální akci Brůžka. Po změně stran hra plynula bez větších šancí, až v 83. minutě Pánek chytrým lobem překonal domácího brankáře potřetí a tím stanovil konečný výsledek.“

2. liga dorostu U17

FC Táborsko Akademie U17 – SK Kladno 1:2 (0:1)
Branka:
Porubský.

Sestava FCT: Vokrouhlecký – A. Lažek, Rejlek, Welzl, Matyš – Novotný, P. Zeman, Tenk (77. Porubský) – Sobotka, Kos, Janouch (71. Šebek).

Hodnocení trenéra Pavle Regáska: „Do dnešního utkání jsme vstoupili aktivně, soupeře jsme nepustili do žádné šance a naopak my jsme si vytvořili jednu stoprocentní příležitost, bohužel Kuba Kos trefil pouze tyč. Ve 42. minutě utkání jsme inkasovali po hrubé individuální chybě obránce a nabídli jsme soupeři velmi laciné vedení. Druhá polovina nabídla spíše bojovné utkání a soupeř nás tentokrát potrestal po rohovém kopu, kdy jsme lehkovážně nechali hostujícího útočníka vystřelit z hranice malého vápna 0:2. Ke konci utkání jsme již vše vsadili na útok a v 90. minutě jsme snížili na 1:2 Robinem Porubským. Více jsme již nestihli, a tak zcela po právu si Kladno od nás odváží tři body.“

3. liga dorostu U17

FK Tachov – Táborsko Akademie U16 0:1 (0:0)
Branka:
Beníček.

Sestava FCT: Tomášů – Votruba, Vaněček, Matějka, Knotek – Tichý, Podzimek, Beníček – Vesecký, Vach, Erfaňuk. Střídal: Soural.

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „I když jsme měli po celý zápas optickou převahu, tak jsme nebyli schopní nic z toho vytěžit. Naše šance končily po většinou na vynikajícím brankáři domácích nebo na naší nemohoucnosti. Domácí si za celý zápas nevytvořili žádnou šanci, a tak to už vypadalo na bezbrankový zápas. Nakonec se nám v 90. minutě po trestném kopu Podzimka a hlavičce Beníčka podařilo dát vytouženou branku na 0:1.“