Trenérova premiéra vyšla, od Blaníku vezeme tři body

19. 10. 2024
Nový trenér FC SILON Táborsko Radek Kronďák zahájil svou misi v jihočeském klubu vítězně. Jeho svěřenci zvítězili v pátek 18. října večer ve Vlašimi v rámci 13. kola Chance Národní Ligy nad tamním FC Sellier & Bellot 2:1, když o poločase vedli 2:0. A nutno říct, že se jednalo o výhru zcela zaslouženou. Táborsko si připsalo druhou venkovní výhru v ročníku (celkově čtvrtou) a v neúplné tabulce se rázem ocitlo na 7. místě.

Na hřišti ve vlašimské Kollárově ulici, které disponuje umělým osvětlením, se hrál od začátku svižný fotbal s chutí, a to hlavně díky Táborsku. To do utkání naskočilo s velkou vervou a bylo lepším týmem. Táborsko předvedlo znamenitý pohyb.

Do vedení mohlo jít klidně už ve 4. minutě, kdy Bláha bohužel netrefil míč vyvalený proti noze tak, aby rozvlnil síť. To se podařilo v 19. minutě Nešickému – 0:1. Domácí gólman Kolář nezkrotil vysoký míč, špatně ho vyrazil, zboural Haise, balon se snesl k nohám Nešického, který skóroval do odkryté brány. Za dvě minuty napřáhl na druhé straně domácí nejlepší střelec Lehký, ale gólmana Kerla nezaskočil.

Po půlhodině hry přidali hosté druhý gól. Po rychlé akci zprava (Varačka, Barac) se míč po odrazu dostal ve vápně před osamoceného Plachého, který s pomocí teče dobíhajícího Musila dostal míč do brány – 0:2. Rozhodčí v zápise uvedli, že branka byla vlastní.

Do druhého poločasu poslal domácí trenér hned ve 46. minutě tři nové hráče a Vlašim trochu přidala. Ale obrovské šance mělo stále Táborsko, které pro svou škodu nepřidalo 3. gól. V 73. minutě Nečas v jasné, stodvacetiprocentní pozici mířil na zadní tyč, ale také vedle. V 74. minutě po brejku pálil Mach, ale asi měl spíše nahrávat spoluhráčům. V 76. minutě Nečas ostře tísněný obranou přestřelil zblízka bránu soupeře. V 78. minutě zaduněla bomba Varačky o reklamní panely.
Domácí duel zdramatizovali. Po akci středem vyslal dopředu Soukeník Závišku a ten Kerla v 82. minutě prostřelil – 1:2. A mohlo být pro Táborsko ještě hůře, v 85. minutě spálil svou tutovou příležitost Hodek.

Ve zbytku času FCT výsledek pohlídal a zaslouženě si od vrchu Blaník odvezl tři body (poměr střel Livesport uvedl 5:21). Jihočeši, kteří už neprohráli šest utkání v řadě, doma přivítají v sobotu 26. října na Kvapilce od 13.30 hodin Olomouc B. Zápas bude přenášet Sporty TV.

FC Sellier & Bellot Vlašim – FC SILON Táborsko 1:2 (0:2)
Branky: 82. Záviška – 19. Nešický, 31. Plachý

FC Sellier & Bellot Vlašim: Kolář – Kareem (46. J. Jeřábek), Breda, Kurka, Kulhánek – Onije (46. Rosa), Šubert – Musil (71. Soukeník), Lehký (71. A. Pudil), Biegon (46. Záviška) – Hodek.