Mládež

Ženy Táborska remízovaly s TJ Hradiště 4:4

22. 10. 2024
Fotbalistky Táborska mají za sebou divokou gólovou přestřelku v utkání proti TJ Hradiště. Svěřenkyně trenérky Lenky Marešové nakonec uhrály remízu 4:4, střelecky se prosadily Marešová (2), Nováková a Pěchová.

Divize C ženy Čechy (8. kolo)

TJ Hradiště – FC Táborsko Akademie ženy 4:4 (3:4)
Branky: 28. a 34. Marešová, 16. Nováková z pen., 24. Pěchová.

Sestava FCT: Barbora Majerová - Kateřina Dvořáková , Lucie Matoušková, Tereza Nováková, Johana Mrázková - Tereza Marešová, Veřtátova Anna, Ester Měřínská, Sára Tichá - Aneta Tichá, Veronika Pěchová. Náhradnice: Michaela Sýkorová, Julie Hrstková, Adéla Šuléřová, Natálie Pešková.

Hodnocení trenérky Lenky Marešové: „Hradiště je kvalitní tým se zkušenými fotbalistkami, a proto jsme k tomuto zápasu tak přistupovaly. Ve 14. minutě jsme špatně odkopnuly míč ve vápně a soupeř nás hned potrestal. Holky o to víc začaly makat a v 16. minutě Veronika Pěchová byla zfaulovaná ve vápně a kopaly jsme penaltu, ke které se postavila Tereza Nováková a proměnila. Ve 24. minutě utekla po lajně Tereza Marešová a krásným centrem naservírovala míč před branku, kde Veronika Pěchová umístila míč do prázdné brány. Hned za čtyři minuty opět utekla Tereza Marešová a krásnou střelou pod břevno zakončila. Ve 34. minutě jsme opět špatně vyřešily situaci ve vápně a soupeřky snížily. Na to ale hned odpověděla dalším útokem Tereza Marešová a nemýlila se. Soupeř ještě do přestávky ve 45. minutě dal gól, když jsme si ve vápně neobsadily protihráčky. Druhý poločas byl jak na houpačce a soupeřky v 51. minutě vyrovnaly. V 61. minutě utekla Tereza Marešová, když jí zfaulovala soupeřka ve vápně a kopaly jsme penaltu. K té se postavila Veronika Pěchová ale bohužel nedala. Další šanci jsme měly ještě po dalším útoku Terezy Marešové, ale tu před vápnem zfaulovala gólmanka. K trestnímu kopu se postavila Veronika Pěchová ale trefila jen břevno. Soupeřky měly také spoustu šancí, které jsme dokázaly zlikvidovat. V 87. minutě byla zfaulovaná naše gólmanka, když jí vyhodily koleno. Ta už zápas nedohrála a čekalo se na sanitku (vyhozená čéška a přetrhané vazy). Zápas už poté nic nepřinesl. Nejlepší hráčkou byla jednoznačně Tereza Marešová, ale jinak musím holky opět pochválit za předvedenou hru.“