Aktuality

„Béčko“ podlehlo Jankovu, dorost U19 drží 6. příčku, žáci U12 porazili Plzeň

3. 6. 2022
KP mužů: FC MAS Táborsko B – SK Jankov 3:4 (1:2) Branky: 4. Jansa, 74. Zeman, 87. Kubovský - 3. Klíma, 35. Benda, 68. Schönbauer (pen.), 89. Popelka.

Sestava FC MAS Táborsko B: Lukeš – Ott (46. Jelen), Trantýr, Chotovinský, Pajer – Kubovský, Brabec, Jansa, Činčura – Thioub, Zeman.

Hodnocení trenéra Miroslav Jelen (trenér Táborska B): „Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se ujali brzy vedení. Naštěstí se nám podařilo hned vzápětí srovnat Jansou. V první půli byl soupeř lepší na míči a podařilo se mu ještě jednu šanci proměnit, takže se šlo do kabin za stavu 1:2. Druhý poločas již byl vyrovnaný, ale bohužel jsme inkasovali další gól z penalty po nastřelené ruce Trantýra. Kluci ale nesložili zbraně a góly Zemana a Kubovského byl stav srovnán na 3:3. Bohužel v 90. minutě se míč odrazil ve vápně k hostujícímu útočníkovi a ten rozhodl utkání ve prospěch Jankova. Musím naše hráče pochválit, že dokázali utkání dotáhnout a srovnat, o to víc mrzí gól v poslední minutě.“

ČLSD U19 FK Baník Most - Souš – FC MAS Táborsko U19 1:2 (0:1)
Branky: 19. Charamza - 50. Mrsic (Praveček), 90.+7. Svatek
(70. chytil Dzérve penaltu!)

Sestava FCT: Dzérve - Kupka (79. M. Matoušek), Hornát, Pánek, Koutek - Šplíchal (90. Michálek), Švec (92. Fuka), Kotrč, Praveček - Svatek, Mrsic

Hodnocení trenéra: „Dnes kluci zvládli další klíčový zápas. Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejlépe a po dobře rozehrané standardní situaci soupeře jsme inkasovali. Trvalo nám nějakých 20 minut, než jsme se vyrovnali s agresivně hrajícím soupeřem. V závěru prvního poločasu ještě Mrsic tutovku neproměnil, ale na začátku druhého poločasu jsme z první šance vstřelili Mrsicem gól, a to nás hodně povzbudilo. V 70. minutě nás velmi podržel gólman Dzérve, když chytil pokutový kop. Posledních 10 minut to byl festival neproměněných šancí z naší strany, naštěstí v nastavení to na sebe vzal Svatek a nádherným gólem rozhodl zápas.“

ČLMD: Most – Souš – FC MAS Táborsko U17 1:4 (1:1)
Branky: 24. Fiala – 29. Rataj, 65. Fuka, 73. Heřman, 89. Fuka
Sestava FCT: Legorský – Matoušek J., Dvořák, Kollárik, Soukup – Michálek (46. Heřman), Rataj, Fuka – Pekař (64. Fejtl), Virt, Breit

Hodnocení trenéra: „Do zápasu jsme šli s tím napravit výsledek a herní projev z minulého utkání. První poločas byl z naší strany trochu nervózní a spíše to byl boj o střed hřiště s minimem šancí na obou stranách. Jedinou branku jsme obdrželi po chybné rozehrávce v obraně. Naštěstí se nám v prvním poločase podařilo vyrovnat dalekonosnou střelou Rataje, který se vrátil do základní sestavy po dlouhém zranění. Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji a po vedoucím gólu Fuky jsme už soupeře do ničeho nepustili a odvezli jsme si ze vzdáleného Mostu zaslouženou výhru 1:4.“

ČDSD: SK Hořovice – FC MAS Táborsko U17 1:5 (0:3)
Branky: 66. Řeřicha - 13. Mareš, 23. Merxbauer, 38. Hamr, 48. Hamr, 55. Mejta

Sestava FCT: Legorský – Mareš (74. Němeček), Packa, Mára, Merxbauer - Školka, Mejta (62. Staněk), Matoušek F. - Gráf, Hamr (82. Dufek), Fulei

Hodnocení trenéra: „K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Hořovic. Do utkání vstoupili lépe domácí. Hned v úvodu nastřelili tyč a břevno. Naštěstí pro nás bez gólového efektu. Po přežití domácího náporu jsme se otrkali i my a hned gólově. Ve 13. min si našel míč Mareš a nádherným ´angličanem´ nedal domácímu brankáři šanci 0:1. Branka domácí úplně zmrazila a tak na další jsme nemuseli dlouho čekat. To si navedl míč Merxbauer a obstřelem na zadní tyč zvýšil na 0:2. Dále jsme se lépe pohybovali, kombinovali a také stříleli branky. Hamr okopíroval Merxbauera a uzavřel poločas na 0:3. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, to když Hamr atakoval domácího brankáře a ten mu dal dárek v podobě gólu 0:4. Za chvíli se na pravé straně uvolnil Gráf a předložil míč Mejtovi, který věděl co s ním 0:5. Po dalších našich šancích se ke slovu dostali i domácí. Nejdříve opět trefili tyč, aby se pak po trestném kopu konečně dočkali branky 1:5. Zápas se poté v poklidu dohrával. Jsem velice rád, že kluci navázali na zápas s Domažlicemi.“

ČDMD: SK Hořovice – FC MAS Táborsko U16 2:7 (1:4)
Branky: 44. Čapek, 88. Plesnivý - 10. Školka, 13. Školka, 14. Školka, 30. Dufek, 53. Fical, 72. Janoušek, 89. Janoušek

Sestava FCT: Veselý – Dufek, Jansa, Rychlý, Veřtát (46. Rejda) - Nedvěd, Staněk (76. Mára), Školka (46. Fríd) - Bětík, Fical, Janoušek

Hodnocení trenéra: „Utkání jsme zahájili velice dobře a do 15. minuty stihl uzavřít hattrick dobře hrající Školka. Do konce poločasu jsme stihli vstřelit ještě jednu branku a to Dufkem, který krásně přehodil gólmana. V závěru první půle jsme chybovali na naší polovině a dovolili soupeři snížit na 4:1. Druhý poločas se nesl v obdobném duchu, byť naše aktivita byla místy hodně malá. Trefil se dvakrát Janoušek a jednou Fical. I ve druhém poločase jsme dovolili soupeři jednou skórovat a proto konečné skóre bylo 2:7 v náš prospěch. Po třech utkáních se nám konečně povedlo naplno bodovat, ale je pravda, že nám to soupeř dost ulehčil.“

ČDŽ U15A: FC Táborsko – Aritma Praha 0:4 (0:1)

Sestava FCT: Kerl - Zahradník (41. Janda), Koutek (65. Ludikar), Pánek, Zeman (41. Mikuláštík) - Vavřinec (41. Jar. Hájek), Jak. Hájek, Hamr (58. Volek), Kolba, Voneš (41. Ambrož)-Vítek

Hodnocení trenéra: „Soupeř byl od začátku běhavější a bojovnější. Naši hráči projevili málo snahy uhrát lepší výsledek. Za celý zápas jsme se nedostali do nebezpečného zakončení. Ani četná střídání nezměnila mdlý projev a jestli si to chlapci včas neuvědomí a nezlepší přístup, tak už se moc vítězství nedočkají...."

ČDŽ U14: FC Táborsko – Aritma Praha 7:3 (4:1)
Branky FCT: 3 Tušek, 3 Kunt, Herma

Sestava FCT: Lhoták - A. Lažek (71. Klouček), Douda (57. Kos), Jelen, Bauer – Novotný, (65. Tenk), V. Zeman, Klečacký (57. P. Zeman) - Tušek, Herma, Kunt

Hodnocení trenéra: „K utkání jsme přistoupili zodpovědně a od začátku jsme diktovali hru a vytvářeli si spoustu šancí, dobře kombinovali. Hlavně útočné trio dělalo soupeři velké starosti. Škoda některých neproměněných brankových příležitostí.“

ČLŽ U13A: FC MAS Táborsko – Viktoria Plzeň 2:13 (0:5,1:4,1:4)
Branky FCT: Neufus, Vesecký

Sestava FCT: Vokrouhlecký - Podzimek, Krejčí, Votruba, Kabíček, Musil, Vaněček, Kočí, Kubů, Vesecký, Kašpar, Neufus

Hodnocení trenéra: „Pro nás velice těžké utkání. Zbytečný respekt, chyběla větší herní odvaha se s tím poprat…“

Junior Strakonice – FC MAS Táborsko 7:9 (3:1,2:5,2:3)
Branky: 3 Vesecký, 3 Krejčí, 2 Kubů, Neufus

Sestava FCT: Vokrouhlecký - Welzl, Neufus, Vesecký, Kubů, Musil, Vaněček, Kabíček, Votruba, Podzimek, Krejčí, Kočí, Kašpar, Dohnal

Hodnocení trenéra: „Fotbalová přestřelka. Dobrý herní výkon.“

ČLŽ U12A: FC Táborsko – Viktoria Plzeň 4:2 (0:0,2:0,2:2)
Branky FCT: Pražák, Květoň, Loužecký, Čech

Sestava FCT: Pecka – Perger, Čech, Květoň, Líkař, Pražák, Sedláček, Šístek, Volek, Šafrata, Loužecký

Hodnocení trenéra: „Velmi náročné utkání se soupeřem, který stále více dokazuje své kvality. Vysoké tempo hry, důrazný presink a skvělé rychlostní dispozice jednotlivých hráčů. To vše byly hlavní zbraně soupeře. Vyčíst soupeři lze akorát až moc čitelnou a neustálou hru směrem vpřed na jednoho nadstandardně rychlostně a silově vyspělého hrotového hráče, kterého však naše obrana dokázala uhlídat a až někdy přespříliš nesportovní chování a hvězdné manýry některých jejich hráčů, kteří stejně jako jejich početní fanoušci nedokázali unést zcela zaslouženou porážku od našeho týmu. Naše hráče musím pochválit. Náročné utkání zvládli skvěle, a i když soupeř dokázal v poslední třetině během pár minut vyrovnat utkání ze stavu 2:0 na 2:2, tak se dokázali semknout a utkání dovést do vítězného konce. Takovouto herní konfrontaci potřebujeme častěji!“.

Junior Strakonice – FCT Táborsko 1:24 (0:10, 0:7, 1:7)
Branky FCT: 6 Pecka, 4 Šafrata, 3 Sedláček, 3 Volek, 2 Květoň, 2 Šístek, Pražák, Čech, Líkař, Perger

Hodnocení trenéra: „V utkání se bohužel ukázalo, že odchod některých stěžejních hráčů soupeře během zimního období zcela rozbil herní rozpoložení týmu. Zcela jasné utkání, kde jsme si jediný gól vstřelili sami po drobném nedorozumění mezi obránci a brankářem, nám alespoň umožnilo vyzkoušet hru hráčů na zcela jiných postech, kde běžně v náročnějších utkáních nehrají.“

1. Dukla 23 37:23 44
2. Vyškov 23 39:27 42
3. Táborsko 23 34:21 38
4. SK Sigma Olomouc B 23 32:34 36
5. Chrudim 23 38:35 34
6. Líšeň 23 28:27 33
7. Sparta B 23 42:38 32
8. Příbram 23 24:30 32