Pátá příprava přinesla Táborsku remízu s Přešticemi 2:2

17. 7. 2022
Fotbalisté druholigového FC SILON Táborsko se v přípravném zápase rozešli s třetiligovým nováčkem FK Robstav Přeštice nerozhodně 2:2 (0:1). Pro táborské fotbalisty to byl v rámci letní přípravy na nový ročník F:NL už pátý zápas, ale teprve první na domácím hřišti. Ani proti Přešticím ale trenér Radoslav Kováč ještě své mužstvo neposlal ve složení, v jakém by měl naskočit v zápase o mistrovské body. Základní sestava ještě stále nemá konečnou podobu. Ostatně chyběli i rekonvalescenti Tusjak a Provazník, zotavuje se i Musa Itopa.

Hosty z Přeštic předcházela pověst velice kvalitního týmu, který z A-skupiny divize postoupil jako naprosto suverénní vítěz bez jediné porážky – a tuto pověst i u Jordánu v sobotu potvrdili. Domácímu favoritu byly zdatným soupeřem.

V prvním poločase, který přinesl vyrovnanou hru s mírnou převahou Táborska, měl obrovskou šanci ve 30. minutě Tolno, jenž se do Tábora vrátil z hostování v SK Dynamo. Sám si vybojoval míč a sprintoval na bránu hostí, jejího strážce ale neprostřelil. Přeštice do té doby podobně velkou šanci neměly, přesto šly do vedení, když pět minut před přestávkou po Kopřivově faulu překonal z pokutového kopu Zadražila v domácí brance Beránek. Pak spálil dvě dobré šance hostí Arsberger.
V průběhu druhého poločasu poslal do zápasu táborský trenér Kováč prakticky novou jedenáctku a čerstvé síly byly znát, protože hned v úvodu této části zápasu Jihočeši dvěma góly skóre zápasu otočili: ve 47. minutě Tolno po akci osmnáctiletého mladíka Svatka vyrovnal na 1:1 a jen o čtyři minuty později Svatek střelou po zemi k tyči dal na 2:1. Táborsko mělo i nadále více ze hry a také několik velikých příležitostí – sám Tolno měl dvě tutovky v 53. minutě v samostatném nájezdu a v 70. minutě po akci Sy Babacara (střela byla zblokována) – jenže svůj náskok nepojistilo. Čtyři minuty před koncem po dobře zahraném rohovém kopu Kramla tečoval Vohrna balon šikovně za Kotkova záda na 2:2.
V dresu třetiligového nováčka FK Robstav Přeštice se v Táboře představil i táborský rodák Martin Zeman, jenž ve své bohaté kariéře mj. hájil barvy pražské Sparty, Plzně, Příbrami, Liberce, Mödlingu, Senice či Sionu. Potvrdil, že i ve svých třiatřiceti letech bude patřit mezi opory týmu. Jeho levačka je stále vyhlášená.
V neděli 24. 7. od 16:00 v další přípravě hraje FC SILON Táborsko v Č. Budějovicích s Dynamem.

FC SILON Táborsko - FC Robstav Přeštice 2:2 (0:1)
Branky: 48. Tolno, 52. Svatek – 40. Beránek (11), 86. Vohrna.

Sestava FC Silon Táborsko: Zadražil (46. Kotek) – Bezpalec (69. Němeček), Navrátil, Mezera (78. Míka) – Liepa (46. Javorek - 69. Jansa), Kopřiva – Plachý (78. J. Šplíchal), Varačka (46. Svatek), Tolno (69. Nešpor), Kosek (M. Šplíchal) – Mach (55. Sy Babacar).
Rozhodčí: Všetečka - Pečenka, Cichra.
Diváci: cca 250.

1. Dukla 25 39:26 47
2. Vyškov 25 42:29 46
3. Táborsko 25 36:22 42