Aktuality

FC Silon Táborsko změní akcionářskou strukturu. A tým má jasný cíl: Vyhnout se záchranářským pracím

4. 3. 2023
Do jara 2023 vstupuje druholigový FC Silon Táborsko s řadou novinek a změn. Představil je předseda správní rady klubu Ondřej Dvořák na předsezónní tiskové konferenci. „Chystá se vstup čtyř nových akcionářů, kteří rozšíří naše portfolio. Slibujeme si od toho výrazné zvednutí kvality klubu. Chceme být silnou fotbalovou štikou Jihočeského kraje,“ uvedl Dvořák. Není tajemstvím, že jedním z akcionářů má být podnikatel Petr Kolář, majitel divizního Sokola Lom, který své zápasy hraje v Táboře na Svépomoci.

Vedení klubu intenzivně jedná s vedením táborské radnice o převedení stadionu Kvapilova do městského majetku. Ondřej Dvořák a ředitel klubu Martin Vozábal věří, že se tak stane od 1. ledna 2024. Důležité je sdělení, že o převodu musí rozhodnout v letošním roce na svém zasedání městské zastupitelstvo. Zatím tato majetková transakce není schválena!

Ondřej Dvořák prozradil, že na podzim by se na stadionu Kvapilova měl hrát reprezentační zápas mládežnických týmů.
FC Silon Táborsko zavedl od jara 2023 prodej e-vstupenek na druholigová utkání. „Vedlo nás k tomu praktické hledisko, dnes jsou skoro všichni lidé na mobilu a není problém si rychle koupit vstupenku online. Majitel e-vstupenky nemusí stát frontu u pokladny. Podle počtu prodaných e-vstupenek budeme plánovat také množství občerstvení pro diváky. Plánujeme online prodej benefitovat, což znamená, že divák na pokladně zaplatí za vstup více peněz,“ řekl předseda správní rady klubu.
Co se týká mládeže, klub doufá v záchranu dorostu U19 ve 2. lize a v zachování Sportovního centra mládeže. Do dorostu U19 proto přicházejí tři noví hráči. Klub bude brzy podrobně informovat o spolupráci s dalšími dvěma táborskými kluby na úrovni mládeže: SK Větrovy a FK Meteor.
Jasnou sportovní prioritu má A tým ve F:NL. Trenér Roman Nádvorník poznamenal, že od posledního mistrovského zápasu na podzim uplynulo dlouhých 110 dnů. První „mistrák“ už je však tu: v neděli 5. března od 14:30 Táborsko přivítá doma Vyškov. „Příprava byla opravdu dlouhá. Naštěstí nám přálo počasí, mohli jsme kvalitně trénovat, i když všichni víme, že umělá tráva není ideální povrch. Trénovali jsme v domácím prostředí. Co jsme si naplánovali, to jsme splnili. Mrzí nás pouze vážné zranění stopera Černického, jinak hráči přežili zimu zdravotně bez újmy. Věřím, že jsme dobře připraveni na jaro. Jsme tři, čtyři body od sestupových příček, proto je důležité, abychom dobře jaro odstartovali,“ sdělil Roman Nádvorník. Ten si přál přivést do týmu ofenzivní kvalitu, aby se zlepšila produktivita mužstva. Přání mu vedení klubu splnilo. Přišli Jiří Kateřiňák z Hradce Králové, Jakub Šašinka z Spojených arabských emirátů a Bojan Dordić z Varnsdorfu. Skóre v přípravných duelech bylo 17:9. Teď jen zbývá přetavit útočné snahy do soutěže, která bude na jaře extrémně těžká. V prvních čtyřech duelech má Táborsko dva soupeře s ambicemi do první ligy (Vyškov, Karviná). „Věřím, že nám posily pomůžou a v tabulce se posuneme nahoru. Chceme mít brzy klid. Koncem ročníku bych dal rád příležitost dorostencům, kteří s námi trénují,“ plánuje trenér Roman Nádvorník.
V zimě nastala běžná rotace hráčů v kabině. V Táborsku postupně skončili nebo odešli hostovat: Adam Zadražil (Plzeň), František Kotek, Musa Itopa (Písek), Martin Nešpor, David Ledecký, Michal Bezpalec (Nowy Targ), Jiří Bederka (Karviná), John Alozie (Písek). Po vleklém zranění se úspěšně zotavuje záložník Petr Javorek, který jaro odehraje v divizním Lomu.
Příchody jsou následující: brankář Martin Pastornický, brankář Daniel Kerl (hostování z SK Dynamo ČB), obránce Pavel Novák (Donau Linz), útočník Jakub Šašinka, záložník Jiří Kateřiňák, záložník Bojan Dordić, útočník Joseph Oloko Ede (Karlovy Vary), záložníci Adam Kronus a Alexadr Sojka (oba hostování z Viktoria Plzeň, záložník Alioune Sylla (Senegal). Mezi posily lze počítat i navrátivšího se Emanuela Tolna. Mužstvo také čeká na návrat obránce Luboše Tusjaka, který na podzim prodělal operaci, ale měl by brzy naskočit do soutěže.

TABULKA

P. Tým Z Skóre B
1. Chrudim 1 3:0 3
2. Brno 1 2:0 3
3. Táborsko 1 3:1 3
4. Opava 1 3:3 1
5. Varnsdorf 1 1:1 1
6. FC Baník Ostrava B 1 2:2 1
7. Sparta B 1 2:2 1
8. Vlašim 1 3:3 1
9. FC Zlín 1 0:0 1
10. Líšeň 1 0:0 1
11. Prostějov 1 0:0 1
12. Vyškov 1 0:0 1
13. Žižkov 1 1:1 1
14. Jihlava 1 0:2 0
15. Slavia Praha B 1 1:3 0
16. SK Sigma Olomouc B 1 0:3 0

aktuální zápas

A-TÝM

2. kolo | 26.7.2024
FC Zlín
FC SILON Táborsko
18:00

B-TÝM

přát. | 24.7.2024
A.F.C Humpolec
FC Táborsko B
18:00

AKTUÁLNĚ NA WEBU

A tým - zápas

Dobrý vstup, Táborsko v 1. kole ChNL porazilo Slavii B 3:1

21. 7. 2024
Aktuality

UPOZORNĚNÍ PRO FANOUŠKY, dbejte na svou bezpečnost

18. 7. 2024
A tým - preview

Prvním soupeřem nové sezony bude Slavia Praha B

18. 7. 2024
Mládež

Dorostenecké týmy v přípravě nestačily na Duklu Praha

17. 7. 2024