Dorost U19 rozdrtil Vyšehrad, žáci U15 a U14 zvládli Písek

27. 4. 2023
ČLSD FK Slavoj Vyšehrad - FC Táborsko U19 0:8 (0:4) Branky: Svatek 2x, Matteo 2x, Šplíchal 2x, Kodad, Fulei Sestava FCT: Mrzena – Kodad (46. Fulei) , Plucar (55. Mejta), Hornát, Soukup (73. Mejta) – Mára (55. Mareš), Voriazidis, Matteo – Šplíchal, Svatek, Strašík

Hodnocení trenéra Romana Slabého: „Úvod utkání nám vyšel podle našich představ. Již ve 3. min zastavila střelu Šplíchala až síť 0:1. Domácí hráli dobře ze zabezpečené obrany a tak jsme si museli na další branku počkat až do 22. minuty, kdy si na rohový kop naskočil Matteo a hlavou zvýšil na 0:2. Za okamžik po kombinaci Voriazidise a Mattea jsme šli do vedení už 0:3. Naše hra tímto gólem ztratila nasazení a tempo. Bohužel pro domácí z naší laxní hry vytěžili pouze pár rohových rohů, s kterými jsme si poradili a tak přišel v závěru poločasu pro domácí trest v podobě tvrdé střely Kodada 0:4. Vstup do poločasu měli lepší domácí. Po pěkné střele trefili obě tyče naráz. Tato akce nás naštěstí probrala ze spánku a po rychle sobě jdoucích brankách Svatka, Šplíchala a krásné Fuleie jsme navýšili skóre na 0:7. V závěru utkání vystihl Svatek rozehrávku domácích a uzavřel na konečných 0:8. I přes občasný laxní přístup v utkání zaslouží kluci pochvalu a jsme rádi, že navázali na předešlé zápasy.“

ČLMD
FK Slavoj Vyšehrad - FC Táborsko U17 0:2 (0:2)
Branky: Rataj, Nedvěd

Sestava FCT: Kerl – Janoušek, Packa, Vítek, Virt – Rataj, Nedvěd, Školka – Pokorný, Fical, Liška V.
Střídání: 46. Nedvěd (Staněk), 46. Fical (Janda), 64. Školka (Vašků), 64- Pokorný (Bětík)

Hodnocení trenéra Dominika Smutného: „Od začátku prvního poločasu jsme měli převahu. Hned ve 4. minutě se krásně z voleje trefil Rataj. Převážně jsme celý první poločas hrozili z levé strany na ose Janoušek, V. Liška. Druhou branku se nám podařilo vstřelit z pokutového kopu, který zahrával Nedvěd. Bohužel se nám nepodařilo přidat další branku do poločasu. V druhém poločase šla kvalita hry rapidně dolu a místo abychom navyšovali vedení, naše aktivita upadala. I přes bezzubý výkon soupeře se nám nepodařilo vstřelit další branky. Za druhý poločas hodnotím náš výkon jako podprůměrný a neodpovídající naší kvalitě.

ČDSD
FC Táborsko U18 – SK Motorlet Praha 0:3 (0:2)

Sestava FCT: Kosík – Kollárik (68. Pok), Kotrč, Michálek, Matoušek J. – Heřman (46. Pekař), Merxbauer, Dufek – Gráf, Hamr, Fuka (59. Němeček)

Hodnocení trenéra Libora Zemana (trenér): „Úvod utkání vyšel lépe lídrovi skupiny. Hned ve 3. min se po kombinaci na pravé straně ujali vedení 0:1. Bohužel se tato situace opakovala hned záhy a bylo to 0:2. My jsme se do nějaké vyložené šance vůbec nedostali, a tak šli do kabin veseleji hosté.
Po bouřce v kabině jsme vstoupili do druhého poločasu aktivněji. Najednou jsme začali běhat, kombinovat, ale bohužel bez gólového efektu. Hosté měli v závěru ojedinělou situaci, kterou se jim podařilo přetavit v branku 0:3. Kluci si za výkon ve druhém poločase zaslouží pochvalu, bohužel se hraje na poločasy dva.“

ČDMD
FC Táborsko U16 - Motorlet Praha 3:2 (1:1)
Branky: Janda, Lupač, Pánek

Sestava FCT: Veselý – Ludikar, Hájek Jakub, Toula, Zeman (80. Rejda) - Janda, Voneš (80. Koutek), Kášek - Zahradník (46. Lachout), Hamr (46. Pánek), Lupač (70. Kolba)

Hodnocení trenéra Matěje Pěkniceho: „Nastoupili jsme proti prvnímu týmu z tabulky a hned od začátku se hrálo zajímavé utkání. My jsme si v první půli vytvořili několik brankových příležitostí, v bráně soupeře skončili hned dvě z nich, ale jen jedna byla uznána. Po skvělé individuální akci Jandy, jsme šli do vedení. Po naší chybě soupeř vyrovnal na 1:1. V druhé půlce začal aktivněji soupeř, ale jeho náznaky šancí jsme zvládli. V 67. minutě se individuálně prosadil Lupač 2:1. Poté nastoupil po dlouhé nemoci Kolba a jeho chuť hrát byla na hřišti znát. Z první jeho akce, dorážel do prázdné branky Pánek 3:1. Dále soupeř potrestal naše neproměněné příležitosti na 3:2 a takto se utkání nakonec i dohrálo.“

Jedenáctka týdne SCM: Kerl Dominik U17 (2007) - Hájek Jakub U16 (2007), Toula Ondřej (2007) U16, Vítek Vojtěch U17 (2007), Liška Viktor U17 (2006) - Matteo Mahi U19 (2005), Školka Jakub U17 (2006), Pekař Zdeněk U18 (2005) - Strašík Tomáš U19 (2005), Svatek Pavel U19 (2004 ), Fuka Adam U18 (2005)

……………………………………………………………………………………………………………….

ČDŽ U15A
FC Táborsko akademie – FC Písek 4:1 (3:1)
Branky: Kunt, Porubský, V. Zeman, Rejlek

Sestava FCT: Lhoták - A. Lažek, Kos (60. Douda), Jelen, Sobotka - Novotný (68. Matyš), V. Zeman (55. Tenk), Bauer - Porubský (41. Šebek), Kunt (41. Rejlek), Herma (55. P. Zeman)

Hodnocení trenéra Petra Hermy: „Od začátku utkání jsme byli lepším týmem. Během několika úvodních minut jsme neproměnili tři velké šance a z náhodného centru jsme dostali gól, když míč po centru zapadl na zadní tyč do branky. Vůbec nás to nerozhodilo a pokračovali jsme v aktivní hře. Ještě v první půli jsme otočili utkání brankami Viktora Zemana, Porubského a Kunta. V druhé půli jsme kontrolovali hru a přidali ještě čtvrtou branku Rejlkem. Odehráli jsme povedené utkání.“

ČDŽ U14A
FC Táborsko akademie – FC Písek 4:0 (2:0)
Branky: Erfaňuk, Vaněček, Vesecký, Kubů

Sestava FCT: Vokrouhlecký - Neufus (14. Kabíček), Musil, Krejčí, Votruba - Podzimek, Beníček (49. Kočí), Vaněček - Kubů, Erfaňuk (59. Vach), Vesecký

Hodnocení trenéra Radka Voneše: „Proti Písku jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v sezóně. Soupeřovu rozehrávku jsme napadali hodně vysoko, dařil se nám i represing po ztrátě míče. Dostali jsme se do spousty šancí, čtyři z nich proměnili a po zásluze vyhráli. Všichni hráči zaslouží pochvalu.“

ČLŽ U13A
FC Táborsko akademie – FC Viktoria Plzeň 1:10 (0:3, 1:4, 0:3)
Branka: Kazda

Sestava FCT: Pecka – Perger, Hrazánek, Loužecký, Choutka, Binder, Kazda, Šafrata, Pražák, Líkař

Hodnocení trenéra Jakuba Svojšeho: „Plzeň přijela s velmi početným, fyzicky a rychlostně vyspělým týmem. Jejich rychlé střídaní celé ´sedmičky´ po pěti minutách bylo pro naše kluky velmi náročné. Soupeř svojí rychlostí a velmi důraznými střelami dokázal v každém začátku třetiny dát tři branky a o výsledku bylo rozhodnuto. I přes velký gólový rozdíl jsem spokojený s nasazením a naši kombinační hrou. Nenechali jsme se otrávit nepříznivým skóre a vytvářeli jsme si po celý zápas brankové příležitosti, které se nám bohužel nepodařilo proměnit. Těší mě, že kluci hráli celý zápas soustředěně a předváděli tu výstavbu hry, kterou chceme.“

ČLŽ U12A
FC Táborsko akademie – FC Viktoria Plzeň – 4:11 (2:2,2:6,0:3)
Branky: 2 Starý, Čadek, Vačlena

Sestava: Matyš, Plachý – Vačlena, Richter, Doležel, Gorský, Soukup, Hotový, Starý, Čadek, Kloučková, Švec

Hodnocení trenéra Jiřího Koláře: "Nemyslím si, že ve hře obou týmů byl takový rozdíl, jak ukazuje výsledek. Samozřejmě, že hráči plzeňské Viktorie měli větší individuální kvalitu, ale naši hráči za nimi tolik nezaostávali. Můžu jim vytknout jen nedůslednost a výpadek koncentrace v některých fázích utkání a z tohoto důvodu není gólový výsledek přijatelnější."

1. Dukla 24 39:23 47
2. Vyškov 24 40:28 43
3. Táborsko 24 35:22 39
4. SK Sigma Olomouc B 24 34:35 39
5. Chrudim 24 39:38 34
6. Líšeň 24 29:29 33
7. Příbram 24 25:31 33
8. Sparta B 24 43:41 32