Mládež - zápas

Jak hrály dorostenecké a žákovské týmy FCT akademie?

1. 6. 2023
ČLSD: FC Táborsko U19 – SK Kladno 3:0 (1:0) Branky: Šplíchal, Plucar, Kotrč Sestava FCT: Mrzena – Plucar, Mejta, Kotrč, Soukup – Voriazidis (74.min Hornát), Mára (74.min Mareš), Strašík – Šplíchal (65.min Matteo), Svatek (69.min Pokorný), Fulei

Roman Slabý (trenér): „Od úvodního hvizdu jsme byli aktivní. Střely Fuleie a Strašíka dokázala hostující obrana zblokovat, jakožto průnik Šplíchala na roh. Hosté se prezentovali dobrým obranným blokem, do kterého jsme se těžko dostávali. I přesto se nám to v poločase jednou povedlo. Fulei výborně napadal v rozehrávce hostující obranu, poté Svatek přihrávkou našel Šplíchala, který se nemýlil 1:0. Hosté se v závěru poločasu dostali pouze ke střele, která skončila vedle naší branky. Vstup do druhého poločasu nám vyšel náramně. Fulei opět výborně využil nedorozumění v obraně hostů, když při snaze obejít i brankáře, byl faulován a nařízenou penaltu bez problému proměnil Plucar 2:0. Další branku jsme přidali po rozehraném rohovém kopu, kdy se k odraženému míči dostal Kotrč a prostřelil, vše co mu stálo v cestě 3:0. Hostům se v závěru zápasu podařil rychlý protiútok, který však na brankové čáře vynikajícím zákrokem zlikvidoval Mrzena, a tak jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítězství.“

FK Teplice - FC Táborsko U19 2:0 (0:0)
Sestava FCT: Mrzena – Hornát, Mejta, Kotrč, Soukup – Plucar (87. Nedvěd), Mára, Matteo (59. Školka) – Strašík, Svatek, Fulei (65. Pokorný)

Roman Slabý (trenér): K vloženému kolu jsme zajížděli do severních Teplic. Úvod utkání se odehrával spíše mezi vápny, a tak se na první šanci čekalo do 15min., kdy se proháčkoval Strašík, ale jeho střelu zlikvidoval domácí brankář. Další šanci měl opět Strašík, kdy jeho pěkně kopnutý trestní kop ještě lépe zlikvidoval brankář domácích. I domácí se dostávali do zakončení. Hlavně po dlouhých autech a rohových kopech. Po jednom takovém předvedl vynikající zákrok Mrzena, kdy zneškodnil hlavičku domácího hráče a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu. Vstup do druhého poločasu jsme měli dobrý. Po kombinaci šel sám na branku Svatek, bohužel jeho střela slabší pravou nohou těsně minula branku. Za malý okamžik se proháčkoval přes čtyři hráče Fulei, bohužel už neměl mnoho sil lépe zakončit. Další šance Svatka, Mejty a Hornáta skončily buď těsně vedle, nebo na výborném brankáři domácích, a tak se opět naplnilo pořekadlo „ Nedáš – dostaneš“. V 86. min. si naskočil na rohový kop domácí hráč a hlavou uklidil míč do sítě 1:0. Po této brance jsme vrhli všechny síly do útoku, čehož využili domácí k rychlému protiútoku a dokázali v nastavení zvýšit na konečných 2:0. Utkání by slušela spíše remíza, ale domácí nám uštědřili lekci z produktivity.“

ČLMD:
FC Táborsko U17 – SK KLADNO 2:2 (1:0)
Branky: Breit, Pokorný

Sestava FCT: Padrtka – Bětík (63. Packa), Rychlý, Hájek, Janoušek (46. Virt) - Liška M. (46. Staněk) – Nedvěd (61. Pokorný), Školka – Vašků (46. Liška V.) Rataj, Breit

Pavel Regásek (trenér): Vstup do tohoto utkání se nám povedl, když hned ve 3. minutě po podklouznutí hostujícího obránce získal míč Michal Breit a samostatný nájezd nekompromisně proměnil. Druhou obrovskou příležitost jsme si vytvořili po individuální akci z levé strany, ale Rataj trefil pouze hostujícího brankáře. Bohužel to bylo z naší strany na dlouhou dobu vše.
Do druhého poločasu jsme vystřídali čerstvou trojici hráčů ve snaze oživit hru a hlavně zvýšit pohyb, což se nám částečně dařilo. V 56. minutě jsme neuhlídali standartní situaci a k odraženému míči se dostal jako první hostující útočník a nikým neatakován prostřelil Padrtku. V 73. minutě jsme po ose Školka- Rataj-Pokorný posledně jmenovaným navýšili skóre na 2:1. Bohužel ani to nestačilo, jelikož hosté ještě v 88. minutě utkání potrestali naši chybu na středu hřiště a dorovnali skóre na konečných 2:2. Bohužel stejně jako minulý týden jsme ztratili dnes body naší nedůsledností v defenzivní činnosti.“

FK Teplice – FC Táborsko U17 3:4 (1:2)
Branky: Liška V. 2, Breit, Rataj

Sestava FCT: Padrtka – Janoušek, Packa, Rychlý, Virt – Rataj, Staněk, Nedvěd – Breit, Pokorný, Liška V. Střídání: 46. Pokorný (Pánek), 58. Nedvěd (Liška M.), 64. Breit (Vašků), 70´. Virt (Bětík), 70. Rychlý (Hájek)

Dominik Smutný (trenér): „Prvních 20 minut se nám dařilo držet krok se soupeřem, který byl zakončen gólem Lišky V. Bohužel po vstřelené brance jsme trochu vypadli ze hry a soupeř převzal otěže. My jsme hrozili pouze z rychlých brejků. To se nám dařilo a na konci poločasu jsme zvýšili vedení na 0:2. Vzápětí ale soupeř snížil na 1:2. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu a nám se dařilo přežívat šance soupeře, kterému se nevedla finální fáze. Po dlouhé době se podařilo proměnit naše šance a po brankách Rataje a Lišky V. jsme si odvezli velmi cenné vítězství 3:4.“

ČDSD:
TJ Jiskra Domažlice - Táborsko U18 0:1 (0:1)
Branka: Dufek

Sestava FCT: Kosík – Kollárik, Žukov, Michálek, Matoušek J. – Pekař, Merxbauer, Dufek – Gráf, Fuka, Heřman

Libor Zeman (trenér): „K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do zachraňujících se Domažlic. Do utkání jsme vstoupili aktivně, bohužel jsme nebyli schopni naše šance proměnit v branku. Dočkali jsme se až ve 22. min, kdy se po centru prosadil Dufek. Těsně před poločasem pískl pan rozhodčí penaltu za údajnou ruku, tu však zlikvidoval Kosík. Po přestávce domácí zjednodušili hru a prezentovali se dlouhými nakováními míči. S těmi si však poradila naše obrana v čele s dobře chytajícím Kosíkem. Naše šance jsme taktéž nevyužili a tak jsme uhájili těsnou výhru 0:1.“

ČDMD:
Jiskra Domažlice – FC Táborsko U16 3:3 (2:3)
Branky: Kolba, Zeman, Lachout

Sestava FCT: Veselý – Ludikar (63. Rejda), Koutek, Toula (46. Vítek), Zeman (40. Volek) - Voneš (46. Hájek Jaroslav) Kášek, Kolba - Vavřinec, Hamr, Lachout

Matěj Pěknice (trenér): „V Domažlicích jsME sehráli velice dobré utkání. Hned od začátku jsme se tlačili dopředu a v 5. minutě šli do vedení Kolbou. Bohužel soupeř vyrovnal po smolném vlastním gólu v 15. minutě. Poté jsme přidali další dva góly, kdy po důrazu předložil míč Hamr Lachoutovi do prázdné branky a ten se nemýlil. Dále se trefil Zeman z rohu 1:3. Domažlice do poločasu snížili na 2:3. V druhé půlce jsme opět pokračovali v aktivitě, ale bohužel naše šance jsme nevyužili a soupeř v 74. minutě vyrovnal ze sporné penalty. Chtěli jsme vyhrát a do konce utkání si vytvořili ještě dvě ´tutovky´, ale gólman soupeře předvedl skvělé zákroky.“

-.-. -.-. -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.

ČDŽ U15A:
FC Táborsko akademie – ABC Braník 5:1 (3:1)
Branky: 2 Rejlek, Kunt, Šebek, P. Zeman

Sestava FCT: Lhoták - A. Lažek (53. Bauer), Rejlek, Jelen, Sobotka - V. Zeman (64. Matyš), Klečacký (53. Novotný), Tenk (53. Douda) - Kunt (74. Kos), Herma, Šebek (53. P. Zeman)

Hodnocení trenéra Petra Hermy: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale nedařilo se nám proměnit žádnou z mnoha šancí. Přišle trest v podobě gólu do naší branky po naší laxnosti. Od té doby jsme se ale zvedli a do poločasu dali tři branky. V druhé půli už jsme jasně dominovali a dovedli zápas k zaslouženému vítězství. Škoda jen velkého množství neproměněných brankových příležitosti. Pět branek v síti Braníku je díky naší střelecké „nekvalitě“ hodně milosrdných.“

ČDŽ U14A:
FC Táborsko akademie – ABC Braník 3:3 (2:1)
Branky: Erfaňuk 2, Musil

Sestava FCT: Tomášů (65. Vokrouhlecký) - Votruba (73. Kabíček), Welzl, Musil, Krejčí - Podzimek, Vaněček, Beníček (63.K očí) - Vesecký (52. Dohnal), Erfaňuk (52. Neufus), Kubů (63. Vach)

Hodnocení trenéra Radka Voneše: „Do zápasu jsme vstoupili špatně a v první minutě dostali branku z doražené střely. Od té doby jsme byli lepším týmem a dvěma brankami otočili skóre. Po změně stran jsme přidali Erfaňukem ještě třetí gól. Od té doby jsme ale ztratili kontrolu nad hrou, prohrávali osobní souboje ve středu pole, nedařilo se nám držet míč. Druhý gól jsme dostali ze zbytečné penalty a vyrovnávací branku opět z vyražené střely. Celkově je remíza asi zasloužený výsledek.“

1. Dukla 23 37:23 44
2. Vyškov 23 39:27 42
3. Táborsko 23 34:21 38
4. SK Sigma Olomouc B 23 32:34 36
5. Chrudim 23 38:35 34
6. Líšeň 23 28:27 33
7. Sparta B 23 42:38 32
8. Příbram 23 24:30 32