A tým - zápas

Duel s Kroměříží rozhodla brzká Dordićova hlavička

23. 7. 2023
První zápas F:NL přivítal FC Silon Táborsko nováčka z Kroměříže, kterému zasadil rychlý gólový úder už v 9. minutě. Centr Plachého usměrnil do sítě Dordić, který předskočil svého strážce. V tuto chvíli málokdo tušil, že to bude jediná a vítězná branka utkání.

Táborsko v nových modrých dresech firmy Macron vstoupilo do střetnutí aktivně, hostí působili lehce „vyjukaně“. Kromě vstřeleného gólu vyslali na bránu Dostála štiplavé rány táborští Dordić a Bláha. Zhruba od 20. minuty se Kroměříž osmělila. Ve 30. minutě domácí kapitán vyrobil chybu, hostí se řítili na gólmana Pastornického, ale ten dvěma zákroky držel nulu. Zvláště druhý reflex byl skvělý. Hanáci ještě ve 40. minutě nastřelili Houserem tyč.

Po změně stran si hosté zkomplikovali situaci vyloučením. Vyhlíd v 61. minutě fauloval táborského Kateřiňáka ve zjevné brankové situaci a viděl červenou kartu. Z trestného kopu druhý gól Táborska nepřišel, neujal se ani další přímák. Celkem Táborsko zahrávalo v krátké době tři standardky, ale osvědčená zbraň selhala.
Hostí zjednodušili hru, dlouhými nákopy se snažili v oslabení dostat za obranu Táborska, ale nadějnou pozici si nevypracovali. Táborsko urvalo důležití tři body a poslední červencový pátek od 18:00 bude doma hostit Spartu B.

FC Silon Táborsko – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:0 (1:0)
Branky: 8. Dordić

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Koné, Tusjak – Foltyn, Bláha (90. Javorek) – Dordić (90. Oloko), Kateřiňák (82. Kalousek), Zeman (58. Varačka) – Mach (82. Skopec).

SK HS Kroměříž: Dostál – Zavadil, Vyhlíd, Tiahlo, Fulnek (67. Oulehla) – Jeleček, Cupák, Houser (85. Stoklásek), Jaroň (85. Dočkal), Kudela (67. Votava) – Chwaszcz (67. Chukwudi).

Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Novák
ŽK: 33. Bláha, 88. Pastornický – 66. Jeleček
ČK: 60. Vyhlíd (Kroměříž)

Diváci: 1 039