A tým - zápas

Bojan Dordič rozhodl i zápas proti béčku Sparty

28. 7. 2023
Druhý zápas, druhá výhra. Fotbalisté Táborska začali nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY skvěle. Výhry nad Kroměříží a Spartou B mají navíc jeden společný jmenovatel - střelce Bojana Dordiče. Ten v obou zápasech vstřelil gól a právě díky němu se mohou Jihočeši těšit z šesti bodů na svém kontě.

Táborsko začalo zápas proti B-týmu pražské Sparty velmi dobře a hned v páté minutě hry mělo velkou šanci. Po centre Zemana hlavičkoval z dobré pozice Šašinka, míč ale poslal těsně mimo. Sparta odpověděla v 11. minutě, když se po přihrávce od Cissého dostal k balonu Schánělec, gólman Pastornický ale skvěle zasáhl nohou a šanci Letenských zmařil.

Sparťan Schánělec měl šanci i v 29. minutě, kdy šel po dlouhém nákopu sám na táborského brankáře, avšak své zakončení totálně nezvládl a míč poslal mimo bránu. Jen o pár minut později tak přišel trest. Na pravé straně se dobře uvolnil Šašinka a po jeho centru se na zadní tyči svým druhým gólem v sezoně prosadil Bojan Dordič - 1:0! V závěru poločasu měl ještě jednu velkou šanci Cissé, výborného Pastornického ale nepřekonal.

Táborsko po změně stran velmi dobře bránilo a soupeře nepouštělo do větších šancí. V 58. minutě byl navíc v dobré pozici Dordič, který se přes dva protihráče proháčkoval až skoro k brankové čáře, jeho následnou nabídku před bránu ale nikdo ze spoluhráčů nedokázal zakončit. Domácí pak měli ještě jednu velkou šanci v samotném závěru zápasu. Střídající Varačka se pokoušel překvapit hostujícího gólmana obstřelem z velké dálky, bránu ale netrefil a utkání tak skončilo výhrou Táborska 1:0.

FC Silon Táborsko – AC Sparta Praha B 1:0 (1:0)
Branky: 34. Dordić

FC SILON Táborsko: Pastornický – Plachý, Novák, Koné, Tusjak – Bláha, Dordić (90. Kalousek), Zeman (46. Varačka), Sojka (62. J. Mach), Kateřiňák (90+4. Javorek) – Šašinka (90. Foltyn).

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Vydra, Kukučka, Hodouš (74. Penxa), Ševínský – Goljan (67. Váňa), Cissé, Kaštánek, Ševčík (74. Hranoš) – Mokrovics, Schánělec.

Rozhodčí: Zaoral – Černoevič, Lakomý.
ŽK: 56. Novák – 53. Mokrovics, 78. Cissé
Diváci: 1812.