Zatímco český tým minulý týden podlehl 0:2 Rumunsku, Italové remizovali 1:1 s Německem. Ve čtvrté minutě se čeští fotbalisté dostali do první šance, když se po levé straně hřiště prosadil Jáchym Šíp a před brankou hledal Lukáše Maška, před kterým ale na poslední chvíli odkopl míč na roh hostující obránce. Po následném rohu se míč odrazil za vápno ke kapitánovi Jamborovi, záložník brněnské Zbrojovky ale přestřelil i ochrannou síť za brankou.
Podobně dopadl i hostující Riccardo Pagano o deset minut později, když se pokusil o volej zpoza vápna. V polovině dvacáté minuty se po rohovém kopu Slončíka dostal k hlavičce prostějovský stoper Spáčil, ale svůj pokus poslal vedle. Vzápětí Hodouš doběhl dlouhý nákop po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel ve vápně Lukáše Maška, kterého ale vychytal hostující brankář Palmisani.
Kolem dvacáté minuty zápasu byli čeští fotbalisté naprosto dominantní v zápase, a i když ztratili míč, tak jej dokázali italským protivníkům prakticky okamžitě sebrat. Italové se k první střele na branku dostali až v devětadvacáté minutě po rohovém kopu, hlavička od zadní tyče ale byla slabá a brankář Vítek míč bez problémů chytil.
Na konci prvního poločasu se dostali čeští mladíci ještě do rychlého protiútoku, ale Jáchym Šíp nakonec zvolil prudkou střelu a branku přestřelil. A krátce poté po Slončíkově centru hlavičkoval zblízka Kramář, ale trefil jen prostor, kde stál hostující brankář a poločas tak skončil bez branek.
Do druhého poločasu udělal italský kouč hned čtyři změny, český kouč Pavel Šustr sáhl do sestavy sedm minut po změně stran, kdy vyměnil tři hráče. A právě po spolupráci střídajících Matěje Šína s Lukášem Filou zakončoval druhý jmenovaný, ale jeho pokus obránce zablokoval do středu branky, kde stál italský brankář.
Nakonec se vedení ujal hostující tým v 63. minutě, kdy se po centru do vápna odrazil míč za vápno k Lorenzovi Amatuccimu, který prudkou střelou propálil vše před sebou.
V 86. minutě se ke střele zpoza vápna dostal obránce Karel Spáčil, jenž mířil levačkou k tyči, ale italský brankář předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil. Vzápětí se po rohovém kopu odrazil míč k Davidu Jamborovi, ale jeho prudkou ránu Palmisani opět chytil. Na druhé straně musel zasahovat také brankář Vítek, který vykopl střelu z úhlu po rychlém protiútoku. Český tým nakonec vyrovnat skóre nedokázal a prohrál také druhý zářijový zápas.
Zápas Česka proti Itálii byl v jihočeském Táboře velkou událostí. O slavnostní výkopu utkání, které sledovalo téměř dva tisíce diváků, se postaral hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a místostarostka města Tábor Lenka Horejsková. Příležitost navštívit zápas využil také předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek.
„Byl jsem rád, že jsem mohl navštívit Tábor a v dobré atmosféře sledovat zápas Česka proti Itálii. Touto cestou bych chtěl také poděkovat klubu FC SILON Táborsko za výbornou organizaci, prostředí stadionu v Táboře bylo na velmi vysoké úrovni. Největším přínosem zápasů kategorie do dvaceti let je především mezinárodní konfrontace, protože naše reprezentace má možnost každoročně nastupovat proti špičkovým soupeřům. Každopádně věřím, že z pohledu výkonu a výsledku budou naše další zápasy proti Německu a Norsku lepší. Cílem této kategorie do dvaceti let je to, aby produkovala hráče pro jednadvacítku, případně pak pro A-tým," řekl po skončení utkání předseda FAČR Petr Fousek.
„Náš zápas proti Itálii se hodně podobal tomu, který jsme odehráli před pár dny v Rumunsku. Snažíme se hrát fotbal, soupeř není rozhodně lepší, my ho k ničemu nepouštíme, ale patrně nám schází trochu více klidu v zakončení. Jsem přesvědčený o tom, že máme dobré hráče, ale zatím se nám nedaří v závěrečné třetině hřiště zužitkovat ty dobré akce, který si dokážeme vytvořit. My jsme své šance nevyužili a naopak soupeř skóroval díky jedné povedené a navíc tečované střele,“ krčil po zápase rameny trenér reprezentační dvacítky Pavel Šustr.
Česko 20 – Itálie 20 0:1 (0:0)
Branka: 63. Amatucci. ŽK: Jambor, Spáčil - Koleosho, Barbieri. Rozhodčí: Všetečka – Pečenka, Kotalík. Diváci: 1611.
Česko: Vítek – Hodouš (64. Polášek), Kričfaluši, Spáčil, Kubr – Grygar (64. Samek), Jambor – Mašek (74. Látal), Slončík (52. Šín), Šíp (52. Fila) – Kramář (52. Vachoušek).
Itálie: Palmisani – Comuzzo (46. Barbieri), Bozzolan (82. Corazza), Dellavalle, Ricci, Amatucci, Roman (46. Hasa), Pisilli (46. Regonesi), Turco (86. Montevago), Pagano (81. Ignacchiti), Volpato (46. Koleosho).